Nasıl Yapılır?ParaSosyal Medya

Az takipçi ile instagramdan para kazanmanın 7 yolu

Instagram en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri ve 1 milyar aylık aktif kullanıcı (MAU) eşiğini geçti. Sadece Facebook, YouTube ve WhatsApp aynı şekilde övünebilir.

Büyüme ve katılımla birlikte fırsatlar da gelir ve bunların birçoğu görünürde saklıdır.

Instagram’da Para Kazanabilir misiniz?

Evet ve başlamak için 500K+ takipçiye ihtiyacınız yok. Ne zaman bir takipçi kitlesi oluşturabiliyorsanız ve sürekli olarak farkındalık ve trafik çekebilirseniz, para kazanma fırsatlarına sahip olacaksınız.

Instagram kullanıcıları her gün platformda ortalama 53 dakika harcıyor . Ve sadece akılsızca kaydırma yapmıyorlar, aynı zamanda ilgi çekici. Instagram, Facebook’tan neredeyse 4 kat daha fazla etkileşim (beğeniler, yorumlar, paylaşımlar, doğrudan mesajlar) üretir .

Instagram kullanıcılarının %80’inden fazlası , platformun kendilerine bir ürün veya hizmet satın alma konusunda ilham verdiğini kabul ediyor; bu, 1 milyardan fazla kullanıcıyla muazzam bir potansiyel müşteri pazarı anlamına geliyor.

Instagram’da para kazanmak için pazarınız var. Asıl soru nasıl .

Adam ve Chelsea Instagram Üzerinden Bir E-posta Listesi Oluşturuyor

Adam ve Chelsea bir e-ticaret mağazası açtı, ancak trafiği ve satışları artırmak için büyük reklam bütçelerine güvenmek istemediler. Tek bir Instagram gönderisiyle 600 kişilik bir e-posta abone listesi oluşturdular ve 2 günden kısa sürede 2.000 ABD doları organik satış elde etmelerine yardımcı oldular.

Instagram her gün insanlara para kazandırıyor. Şimdi nasıl olduğunu öğrenmenin zamanı geldi.

Emily Chong Instagram’da Bir Kitle Bulma

Emily bir e-ticaret mağazası açtı ancak bilinirliği ve satışları artırmak için bir yola ihtiyacı vardı. Instagram’a dönersek, sadece birkaç ayda 26 bin takipçi kazandı ve neredeyse 70 bin dolarlık satış yaptı (%90’ı doğrudan Instagram’dan geliyor).

Deonna Monique Instagram’da Influencer Marketing Kullanıyor

Deonna, dergilerde, TV şovlarında ve filmlerde öne çıkan yüksek kaliteli saç uzantıları satıyor. Ürünlerini desteklemek için ünlülerle bağlantı kurmak için Instagram’ı kullandı ve ardından 24 saat içinde 900 bin dolara varan büyük satışlar görmeye başladı . Deonna hesabını 100.000’den fazla takipçiye çıkardı ve onu milyoner yapmasına yardım ettiği için Instagram’a teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En İyi 20 Sosyal Medya Yönetim Araçları

Instagram’da Para Kazanmanın 8 Yolu

1. Instagram Sponsorlu Gönderiler

Sponsorlu gönderiler, Instagram’da para kazanmanın popüler bir yoludur. Markalar, Instagram kullanıcılarına içeriklerini veya ürünlerini tanıtmaları için ödeme yapar ; bu, etkileyici pazarlamanın bir biçimidir.

“Etkileyici” kelimesinden korkmayın. Instagram etkileyicisi olarak kalifiye olmak için 500K veya 2M takipçiye ihtiyacınız yok. Mikro-etkileyiciler, bir Instagram gelir oluşturucusu olarak ortaya çıkıyor ve 1K ila 10K takipçi ile bu kategoriye girebilirsiniz.

Markalar etkileşim oranıyla daha çok ilgilenir – gönderileriniz ve takipçi sayınızla orantılı olarak aldığınız beğeni ve yorum sayısı. 10K takipçiniz, içeriğinizle 100.000 takipçi hesabından daha yüksek oranda etkileşime giriyorsa, birçok marka için daha uygun olabilirsiniz.

Instagram’da Sponsorlu Gönderi Örneği

Ellie Huges, bir mikro etkileyicinin en iyi örneğidir. 10.000’den az takipçisi ile, etik bir giyim markası olan Encircled gibi markalarla hala ortaklık fırsatları kazanabiliyor.

Tüm gün kullanılabilen tulumu tanıtan güzel bir video hazırladı ve erişimi artırmak için videonun yayınlanmasından önce ve sonra Instagram’da fotoğraf paylaşmaya devam etti.

2. Instagram’da Satış Ortaklığı Pazarlaması

Bağlı kuruluş pazarlaması , bir başkasının ürününü tanıtmanız ve ardından bağlı kuruluş bağlantınız aracılığıyla uygun bir satış yapıldığında komisyon almanızdır.

Instagram ile, bireysel gönderileriniz veya Instagram Hikayeleriniz aracılığıyla bağlı kuruluş ürünlerini tanıtabilirsiniz. Instagram ile ilgili zor olan şey, insanların bağlantıları tıklamasını sağlamak her zaman kolay değildir (özellikle yazı başlıklarında bağlantılar tıklanabilir olmadığı için).

Ayrıca Instagram Hikayelerinizde imrenilen “yukarı kaydırma” özelliğini alabilmek için en az 10.000 takipçiye (veya doğrulanmış statüye) ihtiyacınız var . Bu özellik, takipçilerin basit bir yukarı kaydırma hareketiyle bağlı kuruluş bağlantınızı “tıklamalarını” kolaylaştırır.

Bağlı kuruluş programlarına katılmak nispeten kolaydır. Çoğu markanın katı nitelikleri yoktur; ürünlerini ne kadar çok insan satarsa ​​o kadar mutlu olur. Ancak, bazı markalarla özel ortaklık ortaklıkları elde etmek için yüksek takipçi sayıları ve katılım oranları göstermeniz gerekir.

Zaten bildiğiniz ve sevdiğiniz birçok ürün ve hizmet için bağlı kuruluş programları bulabilirsiniz; yalnızca Google’da bulunun. Daha geniş ortaklık fırsatları istiyorsanız, popüler bir ortaklık ağına kaydolmayı düşünün:

Instagram bağlı kuruluş ağları aracılığıyla kazanma potansiyeli, markalar aracılığıyla bireysel programlardan genellikle daha düşüktür, ancak bunlar, kapsamlı bir fiziksel ve dijital ürün koleksiyonuna erişmenizi sağlar.

3. Ürün Satmak için Instagram’ı Kullanma

Başka markaların ürün ve hizmetlerini pazarlamak yerine neden kendinizinkini satmıyorsunuz? Fiziksel ürünler (giyim ve içecek gibi) veya dijital ürünler (kurslar ve e-Kitaplar gibi) satabilirsiniz.

Instagram’da kendi eşyalarınızı satmanın birçok yolu vardır:

Instagram Alışveriş Yapılabilir Gönderiler: Instagram’ın gereksinimlerini karşılıyorsanız, ürün resimlerinize alışveriş yapılabilir etiketler ekleyebilirsiniz. Bu, takipçilerin fiyat etiketlerini görmelerine ve hatta doğrudan ürün görselinden satış sayfasına tıklamalarına olanak tanır.
Instagram Shoppable Stories: Instagram Stories’inizdeki ürünleri ve hizmetleri vurgulayın ve ardından görüntüleyenlerinizi e-ticaret sayfasını ziyaret etmeleri için “Yukarı Kaydır”a yönlendirin.
Instagram’da Sponsorlu İçerik: Bir Instagram fenomeni olmaktan bahsettiğimizi hatırlıyor musunuz? Önemli bir takipçi kitleniz yoksa , ürünlerinizi satan hesaplar ve mikro etkileyicilerle çalışmayı düşünün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tüm Gün Ekrana bakarken Göz Yorgunluğunu Nasıl Azaltırsınız?

4. Instagram’da Marka Elçisi Olun

Sponsorlu gönderiler genellikle tek seferlik bir iş, marka elçileri ise genellikle uzun vadeli ilişkilerdir. Doğru şirketler için marka elçisi olun ve bu tam zamanlı bir iş olabilir.

Instagram’da marka elçisi olmadan önce markalar şunları gerektirir:

  • Takipçiler
  • Nişanlanmak
  • Tecrübe etmek
  • Marka uyumu
  • Aktivite

Marka elçilerine yatırım yapmak markalar için bir risktir ve genellikle kendilerini korumak için bir miktar evrak işi ile yaparlar. Bir marka elçisi olarak, o şirketin temsilcisi olacaksınız ve bu, yayınladığınız her şeyde biraz daha bilinçli ve kasıtlı olmanız gerektiği anlamına geliyor.

Marka elçisi olarak bazı özgürlüklerinizi kaybedebilirsiniz, ancak bu kazançlı bir Instagram para kazanma taktiği olabilir – özellikle de desteklediğiniz ürünleri zaten seviyor ve kullanıyorsanız.

5. Instagram’da Fotoğraf Sat

Instagram, fotoğraf ve videoların paylaşıldığı bir yerdir. Diğer sosyal platformların aksine, sadece metin açıklamaları veya bağlantıları paylaşamazsınız. Fotoğraf merkezli bir platform olduğu için, resimlerinizi satmak için mükemmeldir.

İster fotoğraf çekiyor olun, ister Bob Ross’tan ilham alan bir ressam olun, alıcı bulmak için resimlerinizi Instagram’da yayınlayabilirsiniz. En iyi çalışmanızı ortaya çıkarın ve hedef kitlenize dosyaları nereden indireceklerini veya çıktıları nereden satın alacaklarını bildirin.

Instagram’ın çok çeşitli kitleleri vardır, bu nedenle platformda hemen hemen tüm ilgili nişleri bulabilirsiniz. Bu, anime çizebileceğiniz veya manzara sahil fotoğrafları çekebileceğiniz ve takipçiler bulacağınız anlamına gelir.

6. Instagram Desteği

Instagram’a katılan binlerce işletmenin birçoğunun yaratıcı ve idari yardıma ihtiyacı var. Sosyal ağlarda yeni olabilirler veya hedef kitlelerine nasıl uygun şekilde ulaşacaklarını bilmiyor olabilirler – işte burada devreye siz giriyorsunuz.

Artan Instagram hesapları konusunda kanıtlanmış bir siciliniz varsa, birinin sizden öğrenmek için para ödemesi (veya onlar için yapmanız için size ödeme yapması) iyi bir şanstır. Sosyal medya hesaplarını büyüterek veya hatta Instagram altyazı kopyası yazarak hizmetlerinizi satın .

Makro ve mikro-etkileyicilerle bağlantılarınız varsa, hizmetlerinizi bir yetenek ağcısı (bir tür aracı) olarak da satabilirsiniz.

7. Bir İşletme Instagram Hesabı Başlatın

Kendi başarınızı ölçeklendirmek varken neden başka markaların hesaplarını oluşturasınız ki? Instagram’da büyümenin sanatını ve bilimini biliyorsanız, bunu yaşamak için yapabilirsiniz.

  • Yeni Bir Hesap Başlatın: Yüksek trafikli nişleri belirleyin. Bu benzersiz kitleyi hedefleyen bir hesap oluşturun.
  • Instagram Profilinizi Büyütün: İçerik yayınlayın , toplulukla bağlantı kurun ve sadık bir takipçi kitlesi oluşturun.
  • Instagram Hesabınızı Satın: Hesabı yeterince büyüttükten sonra bir alıcı bulun. Markalar ve bireyler, zirveye giden kısa yolu sever ve birçoğu zaten patlama yaşayan bir Instagram hesabı için iyi para ödemeye hazırdır.
  • Tekrar et: Tekrar yap. Profiller oluşturmaya ve bunları en yüksek teklifi verene satmaya devam edin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Youtube videoları ile nasıl para kazanılır? 7 ipucu

8. Web Sitenize Instagram Trafiği Çekin

Instagram’da reklam alanı satamayabilirsiniz, ancak bunu web sitenizde veya blogunuzda yapabilirsiniz. Takipçi oluşturmak ve trafiği birincil alanlarınıza geri çekmek için Instagram’ı kullanın. Orada, kitlenize satış yapabilir veya reklamlarla para kazanabilirsiniz.

Web sitenize trafik geldiğinde, istediğinizi yapabilirsiniz. Organik trafiğinizi e-posta veya SMS abonelerine dönüştürebilir veya ürün ve hizmetlerinize yönlendirebilirsiniz. Ayrıca, oradaki trafikten yararlanmak için web sitenizde bağlı kuruluş programları da çalıştırabilirsiniz.

Instagram Para Kazandıran İpuçları

İster bağlı kuruluş pazarlamacısı olun ister marka elçisi olun, Instagram’da para kazanmak için yapmanız gereken budur.

Instagram’da Takipçinizi Arttırın

Her şey sayılarla ilgili. Beğenseniz de beğenmeseniz de markaların karar vermek için sayılara ihtiyacı vardır. Maksimum erişime ve potansiyel yatırım getirisine (YG) bakıyorlar. Takipçi sayınız ve katılım oranlarınız bu rakamları yönlendiriyor.

Takipçilerinizi büyütün ve platformdaki gelirinizi artırın. Etkileşimli bir takipçi kitlesi oluşturmaya odaklanın. 

Instagram’da Çapraz Promosyon

Instagram takipçileriniz e-postaya, SMS’e abone olabilir ve LinkedIn’e bağlanabilir. . Takipçilerinizden sizinle diğer kanallarda etkileşime geçmelerini ve diğer kanallardaki hedef kitlenizden de Instagram’da sizi takip etmelerini isteyin.

Tek bir platformda takipçiler yerine bütünsel bir topluluk oluşturmaya odaklanın. Her kanalın bir amacı vardır ve Instagram harika bir para kazanma aracı iken, diğer platformlar nihai satışı yapmak için daha uygundur.

Instagram’da Satış

Unutmayın, her şeyden önce Instagram bir sosyal ağdır. Burası bir alışveriş merkezi veya e-ticaret sitesi değil; arkadaşların, ailelerin ve toplulukların bağlantı kurabileceği bir yer. Çok fazla satarsanız, takipçilerinizi yabancılaştırma ve güvenlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

İnsanlar Instagram’ı alışveriş yapmak için kullanıyor ancak çoğunlukla ilişki kurmak ve içerik paylaşmak için kullanıyor. Topluluğunuzla etkileşim kurun ve ardından satışı yapın. Şüphe duyduğunuzda, önce ilişkileri koyun ve satışı ikinci sıraya koyun.

Instagram Reklam Alanı

Sayfaları ve blog gönderilerini içeren tüm bir web sitesinin aksine, Instagram’da çok fazla gayrimenkul yoktur. Profil sayfanız, bireysel gönderileriniz ve Instagram Hikayeleriniz var ve hepsi bu. Her fırsattan yararlanmayı öğrenin

Profilinize ilgi çekici bir “hakkında bölümü” yazın ve bağlantınızı gönderilerinizdeki işlem yapılabilir CTA’larla eşleşecek şekilde değiştirin. Marka imajınız için yüksek kaliteli bir logo ekleyin. Her Instagram gönderisine iyi düşünülmüş başlıklar ekleyin; bunun sonradan akla gelen bir son dakika olmasına izin vermeyin.

Ücretsiz Instagram Takipçileri

Instagram’da toplulukla etkileşime girerseniz takipçiler gelecektir. Her şey vermek ve almakla ilgili. Arkanıza yaslanın, gönderi paylaşmayın ve bir kitlenin akın edeceğini ummayın. Proaktif olarak takipçilerinizi bulmanız, onlarla etkileşim kurmanız ve içeriğinizi görmeye gelmeleri için ikna etmeniz gerekir.

Benzer düşünen bireyleri bulmak için ilgili hashtag’leri takip edin (ve kullanın). Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onlarla etkileşim kurmak için rakibinizin takipçilerini arayın. Gönderilerinizde beğeni ve yorumları görmekten hoşlanan tek kişi siz değilsiniz.

Instagram Takipçi Satın Almayın!

Asla Instagram takipçi satın almayın. Durmadan. Katılım oranlarınıza zarar verecekler ve nihayetinde güvenilirliğinizi yok edecekler. Sadece yapma.

Instagram Reels ve Diğer Instagram Özellikleri

Deneyin ve eğlenin. Instagram, TikTok’a verdikleri yanıt olan Reels gibi her zaman yeni özelliklerle ortaya çıkan yenilikçi bir platformdur. Makaraları, Hikayeleri, canlı yayına ve IGTV’yi kullanmayı denemekten korkmayın.

Haber Bültenimize Abone Olun

OnlineYaşam

Yaşamın "online" hali

Bir yanıt yazın