Güzellik & Bakım

Yaz Aylarında Saç Bakımı: Sağlıklı ve Canlı Saçlar İçin 6 Öneri

Yaz aylarının keyfini çıkarırken saçlarınızın yıpranmasını önlemek ve canlılığını kaybetmemek için dikkat etmeniz gereken noktaları sizlerle paylaşıyoruz. Alacağınız küçük önlemlerle ve kullanacağınız pratik bakım ürünleriyle güneşin zararlı etkilerini azaltıp, saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

1. Saçlarınızı Nemlendirin

Güneşin kurutucu etkisi, saçınıza uygulanan boyalar, perma gibi işlemler, havuz ve deniz suyu saçın nemini kaybetmesine sebep olur. Yaz aylarında saçlarınız için onarıcı ve nemlendirme özelliği yüksek bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Saçlarınızı sık yıkıyorsanız günlük kullanıma uygun, saçı yormayan şampuanlar seçmeye dikkat edin.

2. Saçınızı Güneşten Koruyun

Şapka, eşarp gibi aksesuarlarla saçınızı güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyabilirsiniz. Bunun yanı sıra UV filtreli nemlendirici ve güneş koruyucu saç bakım yağları da saçlarınıza ekstra bir koruma sağlar.

3. Saçlarınızın Nefes Almasını Sağlayın

Sıkı topuzlar, örgüler, at kuyrukları sıcak havanın etkisini hafifletebilir ancak saç dipleri terlediğinde bu ter sıkı toplanmış saçların içine hapsolur. Bu yüzden saçlarınızı ara sıra açıp havalandırmanız saç diplerinizin nefes almasını sağlar.

4. Deniz veya Havuzdan Hemen Sonra Saçlarınızı Yıkayın

Denizin tuzlu ve kumlu, havuzun ise klorlu suyu saç yapınıza zarar verir. Denizden veya havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı temiz suyla durulayıp ardından şampuanla yıkamalısınız.

5. Sık Boya Yapmaktan Kaçının

Yaz aylarında sık sık duş almanın, havuz ve deniz suyunun saçta oluşturduğu yıpranmalar nedeniyle saç boya hızla akmakta ve saçlar daha hızlı uzamaktadır. Bu, saçınızı oldukça yıpratabilir. Mümkünse boyama gibi işlemleri erteleyin ya da yoğun bakım ürünlerini kullanmayı ihmal etmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Biotin Nedir? Saç ve Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

6. Sıvı Alımına ve Beslenmenize Dikkat Edin

Vücut yeterince beslenemediği zaman önceliği hayati organlara verir ve saçlara yeterli besin gitmez. Bu da saçların cansızlaşmasına ve yıpranmasına gelmesine sebep olur. Sıcak havada vücutta nem kaybı yaşanır. Bol bol sıvı tüketin.

Yaz aylarında saçlarınıza ekstra özen göstermek için aşağıda önerdiğimiz ürünleri deneyebilirsiniz:

  • Beaver Coconut Oil Milk Moisturizing Shampoo: Normal, kuru ve nemsiz saçlar için idealdir. Nemi hapsederek yoğun bakım sağlar, saçın yumuşak ve ipeksi dokusunu artırır.
  • Beaver Coconut Oil Milk Moisturizing Saç Bakım Kremi: Saçlara gerekli nemi sağlar ve saçın görünümünü düzgünleştirir. Laurik asit ve birçok farklı bakım içeriğine sahiptir.
  • Nuxe Sun After Sun Hair Body Shampoo: Cildi ve saçı kurutmadan temizlemeye yardımcı olur. Cildi yumuşatır ve saçların hafif ve parlak görünmesine destek olur.
  • Nuxe Sun Moisturising Protective Milky Oil For Hair: Saç renginin korunmasına yardımcı olarak saçların nemlenmesine ve yumuşamasına destek olur.
Haber Bültenimize Abone Olun

OnlineYaşam

Yaşamın "online" hali