Sinema & Dizi

Haftanızı Güzelleştirecek 10 Film Önerisi

Film izlemek günlük yaşamın stresini atmanın en iyi yollarından biridir. Fakat çoğu zaman ne izleyeceğimize karar vermek, filmi izlemekten daha fazla zamanımızı alabiliyor. İşte size haftanızı güzelleştirecek izlenilesi 10 film önerisi.

Parasite (2019) – Drama

Bong Joon Ho’nun yönettiği bu Güney Kore filmi, sınıf farklılıklarını ve toplumsal eşitsizliği ele alıyor. Fakir bir aile olan Kim ailesinin, zengin Park ailesiyle yollarının kesişmesi ve sonrasında yaşanan olayları konu ediniyor.

Jojo Rabbit (2019) – Savaş/Komedi/Drama

Taika Waititi’nin yönettiği bu film, II. Dünya Savaşı sırasında yaşayan genç bir Alman çocuğun perspektifinden olayları anlatıyor. Kendi hayali arkadaşı olan Hitler ile hayatını sorgulamaya başlıyor.

Inception (2010) – Bilim Kurgu/Aksiyon

Christopher Nolan’ın bu bilimkurgu filmi, rüya hırsızı Cobb’un (Leonardo DiCaprio) son görevini anlatıyor. Film, rüya ve gerçeklik arasındaki çizginin bulanıklaştığı bir hikayeyi ele alıyor.

The Grand Budapest Hotel (2014) – Komedi/Drama

Wes Anderson’un yönettiği bu renkli ve hareketli film, bir otel müdürü ve otelin genç çalışanının maceralarını anlatıyor.

The Truman Show (1998) – Dram/Komedi

Jim Carrey’in başrolünde olduğu bu film, Truman’ın tüm hayatının aslında bir televizyon şovu olduğunu fark etmesini konu alıyor.

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) – Animasyon/Aksiyon

Bu animasyon film, genç Miles Morales’in farklı evrenlerden gelen diğer Spider-Man karakterleriyle tanıştığını ve Spider-Man olmayı öğrendiğini anlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Netflix'te aralık ayında yayınlanacak dizi ve filmler açıklandı

Mad Max: Fury Road (2015) – Aksiyon/Macera

George Miller’ın yönettiği bu post-apokaliptik film, hayatta kalanların kaynaklar için mücadele ettiği bir dünyada Max ve Furiosa’nın hikayesini anlatıyor.

Lady Bird (2017) – Dram/Komedi

Greta Gerwig’in yönettiği bu film, genç bir kızın (Saoirse Ronan) lisedeki son yılı ve annesiyle olan ilişkisini konu alıyor.

Inside Out (2015) – Animasyon/Komedi/Drama

Pixar’ın bu animasyon filmi, genç bir kızın beynindeki duyguları -Sevinç, Keder, Korku, Öfke ve Tiksinti- anlatıyor.

Knives Out (2019) – Gizem/Suç

Rian Johnson’ın yönettiği bu modern gizem filmi, zengin bir yazarın ölümünün ardından ailesini ve hizmetkarlarını soruşturan bir dedektifin hikayesini anlatıyor.

Her biri kendi türünün en iyi örneklerinden olan bu filmler, yüksek tempolu bir aksiyon, kalbinizi ısıtacak bir komedi, ya da drama gibi çeşitli hikayelerle sizi bekliyor. Film önerilerini izlerken, her bir hikayenin sizde bırakacağı izin tadını çıkarın..

Keyifli seyirler!

Haber Bültenimize Abone Olun

OnlineYaşam

Yaşamın "online" hali