MobilNasıl Yapılır?

Birinin Numaranızı Engelleyip Engellemediğini Nasıl Anlarsınız?

Aradığınızda garip bir mesaj mı alıyorsunuz? Engellenmiş olabilirsin.

Birisi iPhone veya Android telefonunda numaranızı engellediğinde, olağan dışı mesajlar ve aramanızın sesli mesaja ne kadar hızlı aktarıldığı da dahil olmak üzere bunu anlamanın birkaç yolu vardır. Numaranızın engellendiğini gösteren ipuçlarına ve bu konuda neler yapabileceğinize bir göz atalım.

Engellenip engellenmediğinizi belirlemek her zaman kolay olmadığı için, öğrenmenin en iyi yolunun doğrudan kişiye sormak olduğunu unutmayın. Bu yapabileceğiniz veya yapmak isteyebileceğiniz bir şey değilse, engellenip engellenmediğinizi belirlemenize yardımcı olacak bazı ipuçlarımız var.

Numaranızı telefonlarında mı yoksa kablosuz operatörlerinde mi engellediklerine bağlı olarak, engellenen bir numaranın ipuçları farklı olacaktır. Ayrıca baz istasyonunun kapalı olması, telefonunun kapalı olması veya pilinin bitmiş olması veya Rahatsız Etmeyin modunun açık olması gibi diğer faktörler de benzer sonuçlar doğurabilir. Dedektiflik becerilerinizin tozunu alın ve kanıtları inceleyelim.

İpucu 1: Aradığınızda Olağandışı Mesajlar

Standart bir engellenen numara mesajı yoktur ve birçok kişi sizi ne zaman engellediğini kesin olarak bilmenizi istemez. Daha önce duymadığınız olağandışı bir mesaj alırsanız, muhtemelen kablosuz operatörleri aracılığıyla numaranızı engellemişlerdir. Mesaj, operatöre göre değişir ancak aşağıdakine benzer olma eğilimindedir:

  • “Aradığınız kişiye ulaşılamıyor.”
  • “Aradığınız kişi şu anda aramaları kabul etmiyor.”
  • “Aradığınız numara geçici olarak hizmet dışıdır.”

İki veya üç gün boyunca günde bir kez ararsanız ve her seferinde aynı mesajı alırsanız, kanıtlar engellendiğinizi gösterir.

İstisnalar: Sık sık denizaşırı seyahat ederler, doğal afetler ağ altyapısına zarar verir (baz kuleleri ve vericiler) veya olağandışı yüksek sayıda insanın aynı anda arama yapmasıyla sonuçlanan büyük olaylar – bu durumda mesaj genellikle “Tüm devreler devre dışıdır” şeklindedir. şimdi meşgul.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2021'de Evden Nasıl Para Kazanılır?

İpucu 2: Telefon zili çalma sayısı

Aramanız sesli mesaja gitmeden önce yalnızca bir zil sesi duyar veya hiç çalma sesi duymazsanız, bu engellendiğinizin iyi bir göstergesidir. Bu durumda kişi, telefonunda numara engelleme özelliğini kullanmıştır. Birkaç gün boyunca günde bir kez ararsanız ve her seferinde aynı sonucu alırsanız, bu numaranızın engellendiğine dair güçlü bir kanıttır. Aramanız sesli mesaja yönlendirilmeden önce üç ila beş zil sesi duyarsanız, muhtemelen engellenmediniz (henüz), ancak kişi aramalarınızı reddediyor veya görmezden geliyor.

İstisnalar: Aradığınız kişi Rahatsız Etmeyin özelliği açıksa, sizin ve diğer herkesin araması hızlı bir şekilde sesli mesaja yönlendirilecektir. Bu sonucu, telefonlarının pili bittiğinde veya telefonları kapalıyken de alırsınız. Aynı sonucu alıp almadığınızı görmek için tekrar aramadan önce bir veya iki gün bekleyin.

İpucu 3: Meşgul Sinyali veya Hızlı Meşgul Ardından Bağlantı kesilmesi

Çağrınız kesilmeden önce meşgul sinyali veya hızlı meşgul sinyali alırsanız, numaranız kablosuz taşıyıcıları tarafından engellenmiş olabilir. Birkaç gün üst üste yapılan test aramaları aynı sonucu veriyorsa, bunu engellendiğinizin kanıtı olarak kabul edin. Engellenen bir numarayı gösteren farklı ipuçları arasında, bazı operatörler hala bu numarayı kullanıyor olsa da, bu en az yaygın olanıdır.

Bu sonucun çok daha olası bir nedeni, operatörünüzün veya onların operatörünün teknik sorunlar yaşıyor olmasıdır. Doğrulamak için başka birini arayın – özellikle de ulaşmaya çalıştığınız kişiyle aynı operatöre sahipse – ve aramanın gidip gitmediğini görün.

Başka bir ipucu, numaraya bir metin göndermektir. Örneğin, ikiniz de iPhone’da iMessage kullanıyorsanız ve aniden sizi engelleyip engellemediklerini merak etmeye başladıysanız, bir metin gönderin ve iMessage arayüzünün aynı görünüp görünmediğine ve teslim edildiğini görüp görmediğinize bakın. Yapamıyorsanız ve normal bir metin olarak gönderiyorsa, sizi engellemiş olabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Eğlenceli olduğu kadar formda tutan bir egzersiz - İp Atlama

Ancak, bir istisna, iMessage’ı kapatmış olmaları veya artık iMessage’ı destekleyen bir cihazlarının olmamasıdır.

Biri Numaranızı Engellediğinde Ne Yapabilirsiniz?

Numaranızdaki engellemenin kablosuz operatörleri veya telefonlarından kaldırılması için hiçbir şey yapamazsınız, ancak numaranızı aramanın veya numaranızın gerçekten engellendiğini doğrulamanın birkaç yolu vardır. Aşağıdaki seçeneklerden birini denerseniz ve yukarıdaki listeden farklı bir sonuç veya ipucu alırsanız (cevap vermemeleri şartıyla), engellendiğinizin kanıtı olarak kabul edin.

  • Aradığınızda , numaranızı arayan kimliğinden gizlemek için *67’yi kullanın .
  • Giden aramalarda arayan kimliği bilgilerinizi kapatmak için telefonunuzdaki ayarları kullanarak numaranızı gizleyin.
  • Onları bir arkadaşınızın telefonundan arayın veya güvendiğiniz bir arkadaşınızın sizin için aramasını sağlayın.
  • Onlarla doğrudan sosyal medya veya e-posta yoluyla iletişime geçin ve sizi engelleyip engellemediklerini sorun.

Bir engellemeyi aşmanın başka bir yolu, ücretsiz internet telefon görüşmesi uygulamalarıyla alabileceğiniz bir sanal telefon numarası veya internet arama hizmeti kullanmaktır .

Giden aramayı yapmak için farklı bir numara kullanıldığında, alıcının telefonu sizin gerçek numaranızı değil, bu yeni numarayı görecek ve böylece bloke edilmeyecektir. 

Numaranızı engellemek gibi teması kesmek için adımlar atan biriyle tekrar tekrar iletişim kurmak, taciz veya takip suçlamalarına ve ciddi yasal sonuçlara yol açabilir.
Haber Bültenimize Abone Olun

OnlineYaşam

Yaşamın "online" hali

Bir yanıt yazın