Mobil

En iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları

Günümüzde yabancı dil öğrenmek artık bir lüks olmaktan çıkıp, temel bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Hatta ve hatta artık İngilizce herkesin bildiğinin varsayıldığı bir dil olup, ikinci, üçüncü yabancı diller aranmaya başlandı.

Küreselleşen ve gün geçtikçe ortak bir paydada buluşarak ortak bir kültüre doğru giden bir dünyada hepimiz birer dünya vatandaşı sayılırız. Ayrıca dil bilmek kişisel gelişimimiz için olduğu kadar CV’miz için oldukça önemli bir konu.

Gelişen teknoloji ve piyasaya sunulan uygulamalar sayesinde dil öğrenmek oldukça kolay hale geldi. Eğer siz de “Anlıyorum ama konuşamıyorum” diyenlerdenseniz, bu uygulamalar sizlerin de işine yarayabilir.

Memrise

Kelime bilginizi arttırmakla kalmıyor aynı zamanda dinleme etkinlikleri ile pratik yapmanızı da sağlayan bir uygulama. Hayatın içerisinden görsel ve videolara yer vererek, günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimelerin telaffuzlarını da öğrenmiş oluyorsunuz. Uygulama bazı zamanlarda sizi test ediyor, bu test ile öğrenmenin daha eğlenceli olması hedeflenmiş. Her yaşın ilgisini çekebilecek bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Duolingo

Son yıllarda yeni dil öğrenmek isteyenlerin sıklıkla karşısına bir şekilde çıkan bir diğer uygulama. Popüler olan Duolingo, İngilizce dinleme, konuşma ve okuduğunuzu anlama yeteneklerinizi geliştirmenizde size eşlik ediyor. Ayrıca testler esnasında yaptığınız yanlış, ilerleyen dönemde yeniden karşınıza çıkıyor ve konuyu pekiştirmenizde size yardımcı oluyor. Bu uygulamada hem kendinizle, hem arkadaşlarınızla, hem de zamana karşı yarışarak üst seviyeye geçebilirsiniz.

Mondly

Bu uygulamada telaffuz, seslendirme ve tercüme ile ilgili özel ders tadında çalışmalar yapabiliyorsunuz. Uygulamanın arayüzü oldukça güzel ve çoğu zaman ilk izlenim bu sayede olumlu oluyor. Sesli dinleme özelliği sayesinde konuşma egzersizleri yapmanızın da imkanını oluşturuyor. Bir çok yabancı dil seçeneğinin yanı sıra, sunmuş olduğu aile, seyahat, aktivite gibi çeşitli kategorilerde yüzlerce kelime ve deyimleri kolaylıkla öğrenmenizin önünü açıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En iyi mobil online eğitim uygulamaları

Busuu

Eğer dil öğrenmeyi tercih ederken, kişisel bir çalışma planı oluşturmak ve öğrendikçe üst seviyelere geçmeyi istiyorsanız bu uygulamayı unutmayın derim. Bütün konular için ayrı ayrı derslerin sunulduğu bu uygulama ile eğitimden eğlenceye, genel kültürden iş hayatına kadar günlük kullanım dilinizi pekiştirmeniz mümkün. Pratikler yaparak motivasyonunuzu daima zirvede tutabileceğiniz bu uygulama, 12 farklı dil öğrenme olanağı sağladığı için oldukça işe yarar. Sınırları aşarak dünya vatandaşı olmanın yolu bu uygulamadan geçiyor olabilir.

İlgili: En iyi mobil eğitim uygulamaları

Haber Bültenimize Abone Olun