En iyiMobilÖne Çıkanlar

En iyi mobil online eğitim uygulamaları

Uzaktan eğitim de, uzaktan çalışma ve online alışveriş gibi pandemi sonrasında artık yeni yaşam şeklimizin bir parçası.

Yabancı dil eğitiminden, fotoğrafçılık kurslarına, online yemek yapma atölyelerinden mobil uygulama dili öğrenmeye kadar her konuda online kurslar alıp öğrenebileceğiniz faydalı mobil uygulamaları derledik. İster hobiniz olan konuda ister iş kariyeriniz için kullanabileceğiniz sayısız uygulamayı aynı zamanda sosyalleşme için de kullanabilirsiniz.

İşte online eğitim alabileceğiniz faydalı 10 uygulama

1.Udemy

Udemy, son dönemin en popüler online kurs ve eğitim uygulamalarından biridir. 130.000’den fazla konuyu kapsayan 2000’den fazla eğitim videosu içerir. Kodlama, fotoğrafçılık, piyano kursu, grafik tasarımı veya dijital pazarlama gibi onlarca ilgi alanında istediğiniz herhangi bir kursu alıp öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Udemy, sınıfa devam ederken çalışma materyallerine ömür boyu erişim sağlar. Udemy kurslarını başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda sertifika da almaya hak kazanıyorsunuz.

İndir: IOS Android

2. EdX

EdX, piyasadaki en iyi öğrenme uygulamalarından biridir. Çeşitli konularda 2000’den fazla kursa erişim sağlar.

Dünyanın en iyi üniversitelerinden uzmanlar edX’te çevrimiçi kurslar oluşturur. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Harvard Üniversitesi, Oxford ve birkaç Ivy League üniversitesinden dersleri içerir.

Ücretli ve ücretsiz kursların yer aldığı uygulamada aynı zamanda alt yazı desteği de bulunuyor. EdX uygulamasında da satın aldığınız kursları başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda sertifika alabiliyorsunuz.

İndir: IOS Android

3.Khan Academy

Khan Academy, istenen herhangi bir konuyu öğrenmek için popüler ücretsiz eğitim uygulamasıdır. İstatistikleri, müzik dallarını, geometri temellerini veya istediğiniz herhangi bir şeyi geliştirebilirsiniz. Matematik ve bilgisayar biliminden sanata ve tarihe kadar her şeyi içerir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Konferans görüşmeleri için en iyi 10 ücretsiz uygulama

Videolar, öğretmen sanal bir kara tahta kullanıyormuş gibi görünecek şekilde tasarlanmıştır.

Khan Academy’de ayrıca büyük bir interaktif alıştırma ve makale kütüphanesi vardır. Uygulamada testler alabilir, egzersiz yapabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca, uygulamadaki herhangi bir favori içeriği yer imlerine ekleyebilir veya indirebilirsiniz.

İndir: IOS Android

4. Duolingo

Son dönemin en popüler dil öğrenme uygulamalarından biri olan Duolingo sayesinde oldukça kolay bir şekilde İngilizce ve diğer birçok dili öğrenebilirsiniz. Temel seviyeden başlayarak dinlemeokumayazma gibi metodlar ile oldukça iyi bir deneyim kazandırıyor. Üstelik ilerlemenizi planlayabilir ve geçmişe dönük öğrendiklerinizi tekrar edebilirsiniz.

İndir: IOS Android

5. Simpler

Oldukça popüler olan Simpler uygulaması sayesinde sıfırdan kolay bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. Eğlenceli bir uygulama olan Simpler ile pratik yapabilir veya çeşitli oyunları oynayarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

İndir: IOS Android

6. SoloLearn

SoloLearn uygulamasında her şeye ücretsiz olarak erişerek PHP, Java, C++, Phyton, Swift, CSS ve daha birçok programlama dilini oldukça kolay bir şekilde öğrenebileceğiniz mobil bir uygulamadır. Yeni başlayanlardan uzman programcılara kadar herkes için yararlıdır. SoloLearn size çeşitli şekillerde fayda sağlayabilir.

SoloLearn ayrıca arkadaş canlısı bir programcı topluluğuna sahiptir. Öğreniminiz ve gelişiminiz için en iyi desteği bulmanızı sağlar.

İndir: IOS Android

7.Photomath

Photomath bir başka ücretsiz eğitim uygulamasıdır. Matematik problemlerini benzersiz bir şekilde çözmeyi öğrenmenize yardımcı olur. Diğer eğitim uygulamalarından farklı olarak, Photomath çevrimdışı da çalışır. Çözülmüş matematik problemlerinden oluşan kapsamlı bir kütüphane içerir.

İndir: IOS Android

8.Quizlet

Quizlet, öğrenmeyi daha kolay ve daha hızlı hale getiren bir mobil uygulamadır. Eğitim için sunduğu çalışma kitleri ve bilgi kartları ile çalışabilir veya diğer öğrenciler tarafından oluşturulan çalışma kitlerini de seçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2022 yılında hayatımızı kolaylaştıracak Teknoloji Trendleri

İlgi alanınıza göre herhangi bir konuyla ilgili çalışma materyalleri bulabilirsiniz. Quizlet tek bir kategoriye odaklanmaz. Dil ve tarih çalışmalarından sanat ve bilime kadar her şeyi kapsar. Quizlet, çalışma gruplarına erişmek için herhangi bir abonelik gerektirmeyen ücretsiz eğitim uygulamasıdır.

İndir: IOS Android

9.Memrise

Memrise, popüler ücretli bir dil öğrenme uygulamasıdır. Yeni dilleri keşfetmenizi ve öğrenmenizi sağlar.

Memrise ile anadili İngilizce olan kişilerle birlikte, Yerel halkın yardımıyla konuşma cümlelerini öğrenebilir ve dilinizi geliştirebilirsiniz. Memrise ayrıca birçok eğitim oyununa da sahiptir. Bunlar dinleme becerileri, hızlı kontrol, zor kelimeler ve daha fazlası. Memrise, telaffuzunuzu geliştirmenize de yardımcı olur.

İndir: IOS Android

10.MATH

Ücretsiz bir Microsoft uygulaması olan yapay zeka destekli Math uygulaması ilkokul matematiğinden lise matematiğine kadar problemleri çözebiliyor. Uygulamanın içinde bilimsel hesap makinesi ile kendi problemlerinizi de yazabilirsiniz. Uygulama içinde yer alan çeşitli testler ile bilginizi ölçebilirsiniz.

İndir: IOS Android

Haber Bültenimize Abone Olun

Erdinç

Teknolojiden ve dijital dünyadan uzak kalamayan, sokak fotoğrafçılığına meraklı gezgin bir doktor kişi

Bir yanıt yazın