Evden ÇalışmaİnternetOyun

Zoom üzerinden oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar

Zoom, karantina sürecinde birçok kişinin önemli iş toplantılarını yapmak için veya arkadaşlarıyla topluca görüşmek için kullandıkları video konferans uygulamalarının başında yer aldı. İş toplantıları, uzaktan eğitimler ve seminerler ile birlikte hayatınız çok mu fazla ciddileşti? O zaman uygulama içerisinde hem can sıkıntınızı giderecek, hem de eğlenebileceğiniz çeşitli oyunlardan bahsedelim. Tek başınıza veya arkadaşlarınızla bu oyunları oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Zoom oyunları, çevrimiçi görüntülü görüşme üzerinden oynanan eğlenceli aktivitelerdir. Lightning Scavenger Hunts, Conference Call Bingo, Bil bakalım Kim? ve daha birçok oyun, genellikle ara odaları, beyaz tahtaları, ekran paylaşımı ve tepkiler gibi zoom özelliklerini kullanarak interaktif şekilde oynanır. Genellikle bu oyunlar ücretsiz veya düşük maliyetli olsa da zamanla daha kapsamlı, profesyonel ve ücretli oyunlar da listeye eklenmektedir. Zoom uygulaması ile uyumlu olan tüm oyunları Zoom Marketplace sayfasından takip edebilirsiniz.

İşte Zoom’da görüntülü konuşma eşliğinde arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz keyifli oyunlar:

Tabu

Dünyaca ünlü oyunlardan biri olan Tabu’yu Zoom üzerinden de oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Tabu’yu uzaktan oynamanız için herkeste tabu oyununun yüklü olması gerekiyor.

Zoom Trivia

Oyun aslında sevilen mobil oyunlardan olan ‘Trivia Crack’in online versiyonu. Oyunda hazır Trivia sorularından istediğiniz bir konuyu seçerek oynayabilir veya kendi seçtiğiniz bir konu başlığında sorular da oluşturabilirsiniz. Popüler kültür ağırlıklı hazırlanmış sorularla hem bilgilerinizi tazeleyebilir hem de arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Filmi Tahmin Et

Ofisinizdeki film meraklıları için en iyi Zoom oyunlarından biridir. Oyun başlamadan önce, film sahnelerini içeren bir YouTube oynatma listesi oluşturun. Ardından, tüm katılımcıların sesini kapatın ve klibin hangi filmden olduğunu açıklamadan film sahnesini oynatın. Daha sonra, oyunculardan filmin adını Zoom’un sohbet kutusuna göndermelerini isteyin. Filmi doğru tahmin eden ilk kişi raundu kazanır. Örnek listenizi oluşturmak için YouTube’da “tüm zamanların en iyi film sahnelerini” veya “en iyi film kliplerini” aramayı deneyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En İyi 5 Açık Kaynak Webinar Yazılımı

Sessiz sinema

Evet yılların sessiz sinema oyununu isterseniz ekran karşısına geçerek uzaktaki arkadaşlarınızla oynayabilir, mesafeleri sempatik anlarla yakınlaştırabilirsiniz. Sessiz sinemayı görüntülü konuşmaya uyarlayın ve takım arkadaşlarınıza beden dilinizin hünerlerini sergileyin.

Baş Aşağı

Gerekli Malzemeler: Yakınınızdaki tüm nesneler

Nasıl Oynanır? Katılımcılar mümkün olduğu kadar çok nesneyi ters çevirir. Örneğin, oyuncular bir bardağı devirebilir, bir kitabı yeniden rafa kaldırabilir veya bir posteri döndürebilir. Tüm öğeler ekranın görüş alanı içinde olmalı ve hepsi kendi başlarına baş aşağı durmalıdır. Süre dolduğunda, oyuncular tepetaklak nesneleri sayarlar. En çok ters eşyaya sahip olan oyuncu turu kazanır.

Profesyonel ipucu: Bir ekip üyesi amuda kalkarak kendilerini alt üst ederse ona bonus puanlar verin, çünkü o bunu haketti:)

Playing Cards

Playing Card, aynı platform üzerinden arkadaşlarınızla tavladama gibi oyunları oynamanızı sağlayan bir oyundur.

“Hiç yapmadım” oyunu

Bu oyuna izlediğiniz dizilerde denk gelmiş olabilirsiniz. Şimdi eğlenme zamanı! Herkes bir cümle kurarak hiç yapmadığı bir şeyi söyler. Örneğin “çocukken hiç sakız çalmadım” gibi. Çalmış olanlar içeceklerinden bir yudum alırlar. Arkadaşlarınızı daha iyi tanıyacağınız ve yakınlaşacağınız epey keyifli bir oyun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi 5 Açık Kaynak Webinar Yazılımı

İkisi gerçek biri yalan

Bu eğlenceli parti oyunu arkadaşlarınızla birbirinizi daha da yakından tanımanızı sağlayacak! Oyun başladığında üç cümle kuracaksınız. Bunlardan iki cümle gerçek iken bir cümle ise tamamen yalan olacak. Oyun arkadaşlarınız da yalan olan cümleyi tahmin edecekler.

Charades

Charades oyununda, belli kategorilerde isimler var ve o isme göre karşınızdaki kişiye anlatmaya çalışıyorsunuz.

Charades, Zoom üzerinden oynanabilecek en iyi oyunlardan biridir. Zoom Charades oynamaya başlamak için oyuncuları iki takıma ayırın. Ardından, kamera önünde canlandıracak bir kelime bulmak için rastgele bir üreteç kullanın. Hareket sırası oyuncuya geldiğinde katılımcıları sessize alın. Hangi takım daha fazla doğru tahminde bulunursa oyunu kazanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Google, 2021’de en çok aranan kelimeleri açıkladı

Doğruluk mu cesaret mi?

Yılların vazgeçilmez oyunu doğruluk cesaret yine zoom üzerinden arkadaşlarınızla ya da işyerinden ekibiniz ile oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlardan biri!

Just Dance Now

Ubisoft tarafından üretilen bu oyunda, ilk önce akıllı telefonunuza ‘Just Dance Now’ uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Sonra oyun size bir numara verecek. Verilen bu numarayı arkadaşınızla paylaşın. Ve artık istediğiniz bölümü seçerek arkadaşınızla beraber dans etmeye başlayabilirsiniz.

Gizemli Şarkıcı

Bu oyun için, birden fazla katılımcının, videoları kapalı ve adları bir takma adla Zoom çağrısına girmesini sağlayın. Ardından, her yarışmacının bir şarkının bir dakikasını söylemesine izin verin. Her turun sonunda, izleyici üyelerinden Zoom’un oylama özelliğini kullanarak favori bir şarkıcıya oy vermelerini sağlayın. 

Kendi komik hikayenizi yaratın

Arkadaşlarınızla eğlenceli bir hikaye yaratmaya ne dersiniz? Herkesin bir önceki cümleye yeni bir cümle ekleyerek hikayeyi sürdüreceği olayların nasıl bir sonuca varacağını görünce çok şaşıracaksınız. Ne kadar saçmalarsanız o kadar eğleneceğiniz bu oyunu mutlaka denemelisiniz! Hayal gücü serbest!

Dudak okuma

Çoğumuzun bir Zoom toplantısında sunum yapan kişinin sesi kesildiğinde veya konuşmacı mikrofonu sessizden çıkarmayı unuttuğunda karşılaştığı bu sinir bozucu durumu “Dudaklarımı Oku” oyunu ile eğlenceli bir oyuna dönüştürün.

Oynamak için, sırayla her bir kişi mikrofonu kapatarak bir kelime söyler. İşi daha eğlenceli kılmak için uzun kelimeler tercih edin. Ayrıca kolaylaştırmak için kategoriler de belirleyebilirsiniz. Örneğin ünlü isimlerini, filmleri söyleyebilir hatta şarkı bile söyleyebilirsiniz. Diğer oyuncular tahminlerini yazar ve en çok yaklaşan kazanır! Oyuncuların mesajı anlaması için bir dakikası vardır. Gerekirse sohbet kutusunu kullanarak da ipucu verilebilir.

Sanal Taş, Kağıt, Makas

Takım arkadaşlarınız taş, kağıt, makas oynayarak büyümemiş olsalar bile, kuralları açıklamak yeterince kolaydır: makas kağıdı keser, kağıt taşı kaplar, taş makası ezer. El hareketleri yerine emoji veya tepkiler özelliğini kullanarak oyuna modern bir Zoom güncellemesi verebilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tüm Gün Ekrana bakarken Göz Yorgunluğunu Nasıl Azaltırsınız?

Oynamak için, katılımcıları klasik “taş, kağıt, makas, ateş!” sloganıyla harekete geçirin. Takım arkadaşlarının cevaplamak için üç saniyesi olacak. Tüm oyuncular yanıt verdiğinde, tepkileri sayın ve çoğunluk kazanır.

Bil bakalım Kim?

Bil bakalım kim? oyuncuları rakibin seçtiği kişiyi bulmaya zorlayan bir Zoom oyunudur. Örneğin, bir oyuncu, “kişiniz gözlük takıyor mu?” Diye sorabilir. Rakip evet derse, oyuncu gözlük kullanmayanların kartlarını eleyecektir ve bunun tersi de geçerlidir.

Bil Bakalım Kim? Zoom’da:

  1. Rastgele bir iş arkadaşı seçin.
  2. Diğer tüm oyuncuların sırayla özellikleri tahmin etmesine izin verin.
  3. Elendiğinde, katılımcı web kamerasını durdurur ve oynamaya devam edebilir.
  4. Oyun, yalnızca bir kişi kaldığında sona erer ve sırayı alan kişi, kişinin kimliğini doğrular.

Siz ve iş arkadaşlarınız birbirinizi tanıdığınız için, tahminlerinizi kıyafet veya saç rengi gibi fiziksel özelliklerle sınırlamanıza gerek yoktur. Örneğin, bir oyuncu, “kişiniz on yıldan fazla bir süredir şirkette mi çalışıyor?” diye tahmin edebilir. veya “kişiniz bu yıl yurtdışına seyahat etti mi?” Oyuncular mümkün olduğunca az soruda kişiyi bulmaya çalışmalıdır.

Haber Bültenimize Abone Olun

OnlineYaşam

Yaşamın "online" hali

Bir cevap yazın