En iyiEvden Çalışma

Konferans görüşmeleri için en iyi 10 ücretsiz uygulama

İşte arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla konuşmak için en iyi ücretsiz grup görüntülü arama uygulamaları.

Muhtemelen bire bir görüntülü görüşme yapmak için uygulama sıkıntısı olmadığını biliyorsunuzdur. Ancak birden fazla kişi arasında görüntülü sohbetler için bir konferans araması uygulaması arayanların da birçok seçeneği var.

1. Google Duo

Google’ın Hangouts’u iyi bir konferans görüntülü görüşme uygulaması olsa da, daha yeni, daha şık ve kullanımı biraz daha kolay olduğu için burada Duo’yu vurgulamayı seçtik. Tüm bir Google hesabına kaydolmak yerine, kullanmaya başlamak için yalnızca telefon numaranızı sağlamanız gerekir.

Google Duo, sekiz kişiye kadar sohbet etmek için son derece basit bir grup arama uygulamasıdır. Duo Web arayüzünün yanı sıra Android veya iOS uygulamaları aracılığıyla çalışır. Bu, farklı platformlarda bir grup insan araması başlatmak istiyorsanız, onu iyi bir seçim haline getirir.

Güçlü toplantı özelliklerine ihtiyacınız varsa, başka bir yere bakmak en iyisidir. Ancak Duo, görüntülü görüşmeleri basitleştirir, bu da etrafta dolaşmaya değer olduğu anlamına gelir.

İndirin: Android için Google Duo | iOS (Ücretsiz)

2. WhatsApp

Dünyanın en popüler habercilerinden biri aynı zamanda ücretsiz bir grup video konferans uygulaması olarak da kullanılıyor. Görüntülü aramaları yalnızca dört katılımcıyı desteklerken, WhatsApp’ın her yerde bulunması, muhtemelen onu kullanan pek çok insan tanıdığınız anlamına gelir. Yeni bir uygulama yüklemek veya herhangi bir şeye kaydolmak zorunda kalmadan arama yapabilmenin değeri vardır.

Tek bir kişiyle görüntülü arama başlatmanız yeterlidir, ardından aramaya başka kişiler de getirebilirsiniz. WhatsApp Web aramaları desteklemediğinden bu özellik yalnızca mobil uygulamalarda çalışır. Daha fazla bilgi için WhatsApp görüntülü arama kılavuzumuza bakın .

İndirin: Android için WhatsApp | iOS (Ücretsiz)

3. Skype / Skype for Business Basic

Bildiğiniz birçok kişinin zaten kullanmasından başka bir neden yoksa, ücretsiz konferans araması uygulamalarının hiçbir listesi Skype olmadan tamamlanamaz. Android veya iOS için mobil uygulamaları, Windows veya Mac’teki masaüstü uygulamalarını veya Skype’ın web uygulaması aracılığıyla hizmet, kolay görüntülü aramalar için arkadaşlarınızla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Ekran paylaşımı da desteklenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Bir grup sohbetine en fazla 50 kişi katılabilir. Not o Skype’ın adil kullanım politikası tutan bir grup görüntülü görüşme yapabilirsiniz sadece dört saat boyunca sürer. Her birinin güçlü bir internet bağlantısı olduğu sürece, birkaç arkadaşınızı aramakta sorun yaşamazsınız.

Daha iş odaklı bir çözüme ihtiyacınız varsa, Skype Kurumsal Temel Sürüm daha fazlasını sunar. Serbest/Meşgul durumları ve toplantı desteği gibi Skype Kurumsal platformunun temellerini içerir. Yine de çoğu insan için normal Skype yeterli olacaktır.

İndirin: Android için Skype | iOS (Ücretsiz)

İndirin: Android için Skype Kurumsal | iOS (Ücretsiz)

4. FaceTime

FaceTime, iOS 12 çıkana kadar bire bir arama uygulamasıydı. Artık bunu 32 kişiye kadar grup görüntülü görüşme yapmak için kullanabilirsiniz. FaceTime’ın tüm Apple cihazlarına önceden yüklenmiş olması gerçeğiyle birleştiğinde, bu onu Apple kullanıcıları için en iyi konferans araması uygulaması yapar.

Tabii ki, bu yalnızca bir grup Apple hayranını aramak istiyorsanız iyi bir seçimdir. FaceTime, Android veya Windows için mevcut değildir , bu nedenle Apple cihazı olmayan herkesin şansı kalmayacak.

İndirin: iOS için FaceTime (Ücretsiz)

5. FreeConference

Daha fazla özellik sunan Gruveo gibi siteler mi arıyorsunuz? Adına sadık kalan FreeConference, ücretsiz olarak güçlü video konferans görüşmeleri sunar. Bu hizmette, sesli katılımcılar için arama numaraları gibi diğerlerinden daha fazla iş odaklı özellik bulacaksınız.

FreeConference, toplantıları planlamanıza ve otomatik olarak hatırlatıcılar göndermenize olanak tanır, ancak önceden haber vermeniz gerekmiyorsa toplantıları anında başlatabilirsiniz. Çağrılar, gürültülü arayanları kolayca susturmak için ekran paylaşımının yanı sıra moderatör kontrollerine sahiptir. Mobil arama uygulamaları ile toplantılarınızı takip edebilirsiniz.

Ücretsiz plan, 1.000 sesli arayan (ücretsiz uluslararası arama ile) ve çevrimiçi toplantıda beş kullanıcı ile sınırlıdır. Bu sayıları artırmak ve arama kaydı gibi özellikler eklemek için ücretli bir plana geçmeniz gerekecek, ancak kişisel kullanım için bunlara ihtiyacınız olmamalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İşte Kasım ayının en popüler PlayStation oyunları!

İndir: FreeConference.com için Android | iOS (Ücretsiz)

6. Whereby

Whereby (eski adıyla Appear.in ), küçük buluşmalar için basit video konferansı sunar. Eskisi kadar kolay olmasa da, anlık toplantılar için hala hızlı bir araç.

İlk olarak, siteyi ziyaret etmeniz ve bir hesap için kaydolmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, seçtiğiniz URL ile bir sohbet odası oluşturabilirsiniz. Bu bağlantıyı metin, e-posta veya başka herhangi bir yolla arkadaşlarınıza göndermeniz yeterlidir; onlar anında size katılabilirler (kendi başlarına kaydolmadan). İndirilecek bir yazılım yoktur ve herhangi bir modern tarayıcı düzgün çalışır, bu da katılımcılar için kayıt gerektirmeyen bir görüntülü görüşme yapar.

Ücretsiz hizmet, bir odada dört kişiye kadar izin verir. Sahibi sizseniz bir odayı “kilitleyebilirsiniz”, bu da konukların bağlantıyı ziyaret ettiklerinde “kapıyı çalmasını” gerektirir. Bu, kimin katılmaya çalıştığını görmenizi ve uygun gördüğünüzde onları reddetmenizi sağlar. Ayrıca ekran paylaşımı ve yazılı sohbet özelliklerini de içerir.

Diğer araçlar daha fazla işlevsellik sunarken, Whereby kurulum gerektirmeyen hızlı, basit toplantılar için sağlam bir seçimdir. Teknoloji meraklısı olmayan insanlarla sohbet etmek için mükemmel. Pro planına yükseltmek için abone olabilirsiniz, ancak çoğu insan için bu gerekli değildir.

İndirin: Whereby for Android | iOS (Ücretsiz)

7. FreeConferenceCall

FreeConferance uygulamasına isim olarak benzemesine rağmen, bu araç FreeConference’dan (daha önce bahsedilen) farklıdır. FreeConferenceCall, şaşırtıcı bir şekilde 1.000 kişiye destek vererek, bugüne kadarki en fazla katılımcı sayısına sahiptir. Ekran paylaşımı standart olarak gelir ve hizmet, deneyiminizi genişletmek için çeşitli entegrasyonlar ve ekstra özellikler sunar.

FreeConferenceCall, ücretsiz olarak bulabileceğiniz en profesyonel görüntülü arama araçlarından biridir. Ek açıklama, görüşme sırasında sunucuyu değiştirme, ekran kaydı ve hatta radyo yayını gibi genellikle ücretli kullanıcılar için ayrılan özelliklerin tümü ücretsiz olarak gelir.

Muhtemelen asla 1000 kişi aramayacaksınız, ancak toplantılarınız konusunda ciddiyseniz bu araç kesinlikle denemeye değer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En iyi mobil online eğitim uygulamaları

İndir: Bedava Konferans Çağrı Android | iOS (Ücretsiz)

8. GoToMeeting Free

Popüler konferans görüşme uygulaması GoToMeeting’in ücretsiz bir plan sunduğunu biliyor muydunuz? Ücretli teklifler kadar güçlü değil, ancak bu hizmete aşina iseniz iyi.

GoToMeeting için ücretsiz plan, en fazla üç katılımcıyla (siz dahil değil) 40 dakikalık toplantılar düzenlemenize olanak tanır. Sohbet, ekran paylaşımı ve mobil destek gibi beklediğiniz özellikleri içerir.

Kısıtlamaları onu sizin için kullanılamaz hale getirebilir, ancak iyi bilinen bir grup arama platformu bekleyen insanlarla görüşüyorsanız denemeye değer.

İndirin: Android için GoToMeeting | iOS (Ücretsiz)

9. Talky

Whereby, başlangıcından bu yana bazı ekstra adımlar ve sınırlamalar eklemiş olsa da, Talky hala kayıt olmadan ücretsiz video konferans vaadini yerine getiriyor. Ana sayfaya bir oda adı girin, ses/görüntü ayarlarınızı gözden geçirin ve içeri girmeye hazırsınız.

Bir odaya girdikten sonra adınızı değiştirebilir, ekranınızı paylaşabilir, metin sohbetini kullanabilir ve insanları bir bağlantıyla davet edebilirsiniz. İstenmeyen misafirleri dışarıda tutmak için odanızı bir şifre ile de kilitleyebilirsiniz. Ve küçük bir bonus olarak, insanların gelmesini beklerken klasik Lunar Lander oyununun temel bir versiyonunu oynayabilirsiniz.

Kimse oturum açmadan video konferans yapmanız gerektiğinde Talky’yi deneyin. Uygulama, en iyi performans için en fazla altı kişi önerir.

10. Jitsi Meet

Bir Gruveo alternatifinin seviyelerine ulaşmasa da Jitsi Meet, ücretsiz bir görüntülü arama uygulaması için çok fazla değer sunar. Talky gibi, bir sohbet odası adı girmeniz ve web kameranızı ve mikrofonunuzu kullanmasına izin vermeniz yeterlidir. Bir hesap veya herhangi bir ayrıntılı kurulum gerektirmez.

İçeri girdikten sonra el kaldırma, canlı yayın ve kayıt gibi kullanışlı özelliklere erişebilirsiniz. Ayrıca klavye kısayollarından ve hatta Slack ve Google Takvim ile entegrasyonlardan da yararlanabilirsiniz. Hizmetin belirtilmiş bir kullanıcı limiti yoktur, bu da onu yarı profesyonel görüntülü toplantılar için uygun hale getirir.

İndir: Android için Jitsi Meet | iOS (Ücretsiz)

Haber Bültenimize Abone Olun

OnlineYaşam

Yaşamın "online" hali

Bir yanıt yazın