Aile ve Çocuk

El Sanatları Etkinlikleri için çocuk dostu 6 web Sitesi

Çocukların çok yönlü gelişimi için oynamaları ve oynarken öğrenmeleri gerekir. Bu yazıda çocukların gelişimine katkı sunan ücretsiz web sitelerinden bahsedeceğiz.

Çocuklara yönelik bu siteler boya ve paletlerin yerini tutmasa bile renk ve sanat becerilerinin gelişmesini sağlayacaktır.

Siteler İngilizce, ama çoğu aktivite görsel anlatım içerdiğinden yabancı dili olmayanlar bile rahatça anlayabilir. Yine de isterseniz sayfayı Türkçe diline çevirerek okuyabilirsiniz.

1. Origami Way : Kağıt El Sanatlarını Öğrenin

Sadece basit bir kağıt parçasından harikalar yaratabilirsiniz! Origami Way sitesi ve Proud Paper youtube kanalı, Japon kağıt katlama sanatı olan origami’yi kolay bir şekilde anlatarak hem yetişkinlere hem de çocuklara kağıttan neler yapılabileceğini gösteriyor. 

Vinçlerden uçaklara, mimari eserlerden hayvanlara kadar her şeyi yapmayı öğreneceksiniz.

Adım adım öğretme talimatlar içeren bu sitede basit etkinliklerden daha zor etkinliklere kadar farklı seviyelerde anlatımlar yer alıyor. Her adım fotoğraflarla anlatılmış, böylece zaman ayırabilir ve kendi hızınızda yapabilirsiniz. 

Ayrıca, herhangi bir etkinlik için ihtiyacınız olan kağıt türünü de belirtiyor.

Proud Paper (YouTube): Origami Yapma Videolarını İzleyin

YouTube kanalı Proud Paper , tüm zorluk seviyelerinde origami ve kağıt sanatı projeleri içeren güzel bir kanal. Çocuklar, daha karmaşık kreasyonlara geçmeden önce kağıt tekneler ve kelebekler gibi temel etkinliklerle öğrenmeye başlamalı.

Origami’nin kağıt haricinde hiçbir araç gereç ihtiyacı olmadığını düşününce, çocukları bir kağıt sayfasıyla meşgul etmenin nasıl harika bir aktivite olduğunu siz de göreceksiniz. İlk seferinde doğru yapamasalar bile denemeye devam etmeleri için onları teşvik edin.

2. Kendin Yap : Evde Slime Yapmak için En İyi Kılavuz

Hangi çocuk Slime ile oynamayı sevmez? İyi haber şu ki, siz ve çocuğunuz mağazadan satın alınan güvenli malzemelerle evde slime yapabilirsiniz. Ve yaratıcılığı ortaya çıktıkça çocuğunuz çılgına dönebilir.

Web sitesi ayrıca, size özel kılmak için ekleyebileceğiniz parıltı, köpük toplar, konfeti gibi bazı öneriler de içerir. Tüm bu anlatımları ve tarifleri indirmek, yazdırmak ücretsizdir.

3. Çocuk Aktiviteleri : Eve Sıkışmış Hayatta Zamanı Eğlenceli Hale Getirin

Evde çocuğunuz ile birlikte oynarken öğrenebileceği aktivite ve etkinlikler arıyorsanız bu blog kesinlikle işinize yarayacaktır. Farklı yaş grupları için kolayca filtreleme yapabilir ve istediğiniz aktiviteyi seçebilirsiniz. 

4. Mutlu Holiganlar : El Sanatları ve Eski Moda Oyunlar

Happy Hooligans, çocukların kolay ve ucuz el sanatları ve eski moda oyunlar eşliğinde büyümelerine yardımcı olma amacıyla kurulmuş ve sahibi Jackie Currie’nin 25 yıllık kreş tecrübesini ve bilgisini ücretsiz olarak paylaştığı güzel bir blog.

El sanatları, oyunlar, aktiviteler, yemek tarifleri ve ebeveynlik bölümleri bulunan sitede farklı yaşlardaki çocuklara hitap eden bir çok etkinlik bulabilirsiniz.

5. Çocuklar İçin En İyi Fikirler : Aktiviteler ve Ücretsiz Yazdırılabilir Etkinlikler

thebestideasforkids.com sitesinde her birinde bol miktarda ücretsiz makale bulunan üç ana bölüm mevcut. El sanatları, Etkinlikler ve Slime (balçık)

“Tatiller” bölümü size Cadılar Bayramı, Yılbaşı, Anneler Günü, Babalar Günü gibi farklı tatiller için etkinlikler sunar.

6. Gençler için Kendin Yap Projeleri : Daha Büyük Çocuklar İçin Aktiviteler

Çocuklarınızın ekran başında geçirdikleri zamanı azaltmak istiyorsanız, diyprojectsforteens.com sitesi size bir çok farklı aktivite öneriyor. 

Sitede yer alan dört ana kategori; Kendin Yap ve Nasıl Yapılır?, Yaratıcı El Sanatları, Stil ve Moda ve Harika Videolar‘dır. Web sitesinde, gençler için en iyi oda dekor fikirleri, becerilerini geliştirmek için çizim dersleri gibi farklı konu listeleri bulacaksınız.

Aileler için izolasyon eğlenceleri

Çocuklu aileler için kendini karantinaya alma zor olsa da yukarıdaki kaynaklar, çocuğunuzun aynı anda hem eğlenmesine hem de öğrenmesine yardımcı olacak ve birlikte geçireceğiniz zamanı daha değerli hale getirecektir.

İlgili: Zoom üzerinden oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar

Haber Bültenimize Abone Olun