Sinema & DiziSosyal Medya

Eğlence İhtiyaçlarınız İçin 6 Etkileşimli Sosyal Ağ

İster bir film gecesini tercih edin, ister iyi bir kitap, ait olabileceğiniz birçok eğlence tabanlı sosyal ağ var. En sevdiğiniz programları, müzikleri ya da kitapları takip edin ve hatta yaklaşan eğlence seçenekleriyle ilgili öneriler alın.

Bu yazımızda, en son gelişmeleri takip etmenize yardımcı olacak eğlence ve sosyal ağ uygulamalarına yer vereceğiz:

Goodfilms

Goodfilms, derecelendirme sistemine yeni bir yaklaşım getiren film tavsiye motorudur. Her film iki derecelendirmeye sahiptir: Birincisi beş yıldız üzerinden “kalitesini gösteren” bir derecelendirme, ikincisi de beş mutlu yüz emojisi ile “tekrar izlenebilirlik” derecesi.

goodfilms
Goodfilms

Her film için, hem insanların onu tekrar izleme olasılığını hem de filmin gerçek kalitesini gösteren derecelendirmeleri görüntüleyebilirsiniz.

Goodreads

Goodreads okumayı sevenlerin çok beğeneceği bir sosyal ağdır. Bir kitap okurken ilerlemenizi paylaşabilir, okunacaklar listesi oluşturabilir ve okuduğunuz kitapları değerlendirerek yorum ekleyebilirsiniz.

GoodReads

Goodreads, okuma grupları, meydan okumalar, alıntılar ve kitap bilgileriyle diğer okuyucularla bağlantı kurmak ve sosyalleşmek için de harika bir yerdir.

Ayrıca okuduğunuz veya okumak istediğiniz kitapları farklı ‘raflar’ halinde düzenleyerek kendi kitap koleksiyonunuzu da takip edebilirsiniz. 

Kitap severlerle kaynaşın ve en sevdiğiniz kitapları diğer hayranlarla tartışın!

Last.fm

Müzik önerileri almayı ve çalma listelerini takip etmeyi sevenlerin beğenerek kullandığı bir müzik ağı. Last.fm ile dinlediğiniz müziğin ayrıntılarını görebilir, yeni müzik önerileri alabilir, kendi dinleme geçmişinizi bir tabloda görüntüleyebilir ve benzer zevklere sahip diğer insanlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Müziğinizle daha fazla etkileşim arıyorsanız, Blaster.fm Last.fm verilerinizi alır ve şarkıları paylaşmanıza, dinlemenize ve tartışmanıza olanak tanır. 

Ayrıca Last.fm uygulamasını Spotify hesabınıza ekleyebilir ve iki hizmeti entegre edebilirsiniz.

8Tracks

Karışık kaset hayranları, sekiz veya daha fazla parçadan oluşan çalma listeleri oluşturup paylaşmaya olanak tanıyan bu müzik ağına bayılacak. Bir açıklama, başlık ve kapak resmi ile mükemmel seçiminizi oluşturmak için sitede mevcut olan parçalardan seçebilir ya da kendi müziğinizi yükleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Google, 2021’de en çok aranan kelimeleri açıkladı

Kullanıcılar, etiketlere göre arama yaparak, çalma listelerini dinleyebilir, beğenebilir, kaydedebilir ve yorum yapabilir. Ayrıca diğer kullanıcıları takip edebilirler.

Her şeyden biraz!

GetGlue

GetGlue ağırlıklı olarak filmlere ve TV’ye odaklansa da, spor, kitap ve birçok konuyu değerlendirebilirsiniz. Her giriş ve yorum, Guru’nun gıpta edilen konumuna ulaşana kadar sizi lider tablosunda yukarıya çıkarır, size öğe ayrıntılarını düzenleme ve özel tekliflere hak kazanma yeteneği verir.

Çeşitli öğelerle etkileşim kurarak yeterince sanal ‘çıkartma’ kazandıktan sonra, bu çıkartmaların fiziksel eşdeğerlerinin size gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, TV programı ürünleri gibi çeşitli ürünlerde, özel tekliflere ve indirimlere de erişebilirsiniz.

Stamped

Uygulama, telefonunuzdaki kitapları, müzikleri, filmleri, yerleri ve uygulamaları derecelendirmenizi sağlıyor. Ünlü oyuncu ve komedyen Ellen Degeneres ile Justin Bieber’ın desteğiyle Stamped, hepsi bir arada derecelendirme deneyimine gidiyor. 

Stamped

Standart yıldızlı değerlendirme sunmak yerine, Stamped daha çok bir “beğenme veya beğenmeme” sistemi kullanır. Sahip olduğunuz her damga, 5 yıldızlı bir derecelendirmenin simgesidir. Her kullanıcı için sınırlı sayıda damga vardır ve bu, damganızı hangi öğenin alacağını dikkatlice seçmeniz gerekeceği anlamına gelir. Veya daha fazla pul kazanmak için diğer kullanıcılarla etkileşime de geçebilirsiniz.

Stamped’in yeni sürümü, ‘yapılacak’ öğeleriniz için Spotify, Rdio ve Netflix ile entegrasyon da sunuyor.

İlgili: En iyi sosyal medya yönetim araçları

Haber Bültenimize Abone Olun

Erdinç

Teknolojiden ve dijital dünyadan uzak kalamayan, sokak fotoğrafçılığına meraklı gezgin bir doktor kişi

Bir yanıt yazın