E Ticaretİş Fikirleri

Bu 5 Şeyi Atmayın. Onları Parayla Geri Dönüştürebilirsiniz

Neden onları geri dönüştürmek ve karşılığında biraz para kazanmak varken çöpe atıyorsunuz?

Belirli öğeleri atık akışından uzaklaştırarak ve onları çöplüklerden uzak tutarak, ekstra para kazanabilir veya değerli amaçlara yardımcı olabilirsiniz. Hurda metalden mürekkep kartuşlarına, mermilerden inşaat malzemelerine kadar çok çeşitli öğeleri nakit veya iyi niyet karşılığında geri dönüştürebilirsiniz.

Para için geri dönüştürebileceğiniz tüm farklı şeyleri görmeye hazır mısınız?

Bir Toplama Noktası Bulun

Size yakın bir geri dönüşüm merkezi bulmak için Earth911.com’a gidin ve geri dönüştürmek istediğiniz öğeyi konumunuzla birlikte takın. Site, antifriz ve mühimmat gibi çeşitli materyaller için toplama konumlarını listeler. Tabii ki, her şey ödemez, ancak potansiyel olarak tehlikeli maddeleri uygun şekilde elden çıkarmak önemlidir.

Öğeleri Geri Dönüşüm İçin Hazırlayın

Geri dönüştürülebilirlerinizi hazırlamak için belirli kurallar için yerel toplama noktanıza danışın. Bazı merkezler, şişe kapaklarını çıkarmanızı, durulamanızı ve şişeleri belirli aralıklarla torbalamanızı veya kartonları ayırmanızı ve birbirine bağlamanızı gerektirir. Gitmeden önce kuralları kontrol etmek size daha sonra zaman kazandıracaktır.

Biraz karışıklık yaratabilecek eşyaları uygun şekilde çantaya koyduğunuzdan emin olun. Tüm şişelerinizi ve teneke kutularınızı iyice durulasanız bile üzerlerinde su ve diğer kalıntılar olabilir, bu nedenle arabanızın içini korumak için bunları bidon veya torbalarda taşıdığınızdan emin olun.

Bir cep telefonu veya başka bir elektronik eşya bağışlıyorsanız, kişi listeleri, sesli postalar, kısa mesajlar, fotoğraflar, şifreler, indirmeler ve rastgele yabancıların istemeyeceğiniz diğer her şey dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi sildiğinizden emin olun. erişim. Yeni telefonunuzdaki, bilgisayarınızdaki veya bulut tabanlı bir hizmetteki bilgilerinizi yedekleyin, ardından geri dönüştürmeden önce eski telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  yeni iş projeniz için 9 faydalı ipucu

Parayla Geri Dönüştürebileceğiniz Öğeler

Yaşadığınız yere bağlı olarak, belirli öğeleri geri dönüştürmek için ödeme alabilirsiniz. İşte bazı yaygın geri dönüştürülebilir maddeler ve bunların nasıl geri dönüştürüleceği.

1. Hurda Metal

Hurda metal, geri dönüşümü en karlı malzemelerden biridir .

Bakır, çelik ve alüminyum, para karşılığında geri dönüştürebileceğiniz hurda metallerden sadece birkaçıdır. Sahip olduğunuz metalleri alan bir tesis bulmak ve teslim prosedürlerini öğrenmek için yerel bölgenizi ve “hurda alanı” Google’da aratın.

Metalinizi yuvarladıktan sonra, üzerine bir mıknatısın yapışıp yapışmadığına bakarak demirli mi yoksa demirsiz mi olduğunu öğrenin. Varsa, metal demirdir ve muhtemelen çelik veya demir gibi yaygın bir metaldir. Bu öğeler genellikle çok değerli değildir, ancak yine de onları geri dönüştürmeye değer. Mıknatıs yapışmazsa, muhtemelen ellerinizde bakır, alüminyum, pirinç, bronz veya paslanmaz çelik vardır. Bu metaller daha değerlidir.

Bakır, daha karlı metallerden biridir: Bakır tel ve boru, pound başına 1 ila 3 dolar arasında gelir. Alüminyum tipik olarak pound başına 40 ila 70 sent arasında kazanıyor, sarı pirinç pound başına yaklaşık 1,50 dolar kazandırabiliyor ve yerel fiyatlar değişse de döküm metal pound başına 30 sent aralığında gidiyor.

2. Şişeler ve Kutular

Bir girişimci, işyerinde topladığı soda kutularında 1.500 dolar nakit para kazandı . Siz de işten, arkadaşlarınızdan ve ailenizden, etkinliklerde veya sadece evde kullandığınız geri dönüştürülebilir şişeleri ve tenekeleri toplayarak para kazanabilirsiniz.

California, çoğu plastik ve cam şişe ve 24 ons’tan küçük alüminyum kutular için 5 sent ve 24 ons veya daha büyük kaplar için 10 sent sunmaktadır. Teknik olarak bir şişe depozitosu, ancak birçok kişi geri ödemelerini almakla uğraşmıyor, bu nedenle şişe ve kutu koleksiyoncuları için kolay para.

Michigan şişe başına 10 sentlik bir geri dönüşüm oranına sahip, bu da insanları para kazanmak için eyalet dışından satın alınan boş şişeleri yasadışı yollardan kaçırmaya sevk etti. (Bu, bir Seinfeld bölümünün konusuydu bile!) Birçok eyalette benzer para yatırma programları var, bu yüzden kontrol edin. yaşadığın yerde ne var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını duymadığınız 7 Çevrimiçi Bit Pazarı

3. Araba Aküleri

Advance Auto Parts, kullanılmış araba akülerini getiren müşterilere 10 dolarlık bir mağaza hediye kartı sunar (hafif hizmet kamyon aküleri de kabul edilir). Şirketin size yakın bir satış noktası yoksa, benzer fırsatlar sunup sunmadıklarını öğrenmek için yerel otomobil parçaları mağazalarınızı arayın.

4. Elektronik

Eco-Cell , eski cep telefonları ve diğer elektronik ürünler için nakit para sunan birçok şirketten biridir. Şirket, çalışan veya bozuk telefonları, tabletleri, şarj edilebilir pilleri, devre kartlarını ve çeşitli diğer elektronik cihazları kabul eder. Bir parça kırılmış veya suya batmış ve kullanılamaz durumda olsa bile, Eco-Cell elektronikleri çöplüklerden uzaklaştırmak ve toksik bileşenlerini ve metallerini uygun şekilde bertaraf etmek için bunu kabul edecektir.

Verizon ve AT&T dahil olmak üzere birçok cep telefonu sağlayıcısı, eski telefonunuzu teslim ettiğiniz için bir kupon, hediye kartı veya başka bir ödül alabileceğiniz takas programlarına sahiptir. Amazon Takas, hediye kartları kazanmanın başka bir yoludur.

Bir dizi hayır kurumu, fonları hayır amaçlı bir amaç için yeniden kullanmak veya satmak ve kullanmak için cep telefonlarını da kabul eder. Askerler için Cep Telefonları eski telefonunuzu yeniler ve aktif görevli askeri üyelere ve gazilere satar. Bir telefon çok eski veya bozuksa, Cell Phones for Soldiers, onu parçalara ayıran ve metallerini sorumlu bir şekilde bertaraf eden geri dönüşümcülere satar. Satışlardan elde edilen gelir, birlikler için uluslararası arama kartları satın almaya ve gazilere acil mali yardım sağlamaya gidiyor.

Ve elbette, eski telefonunuzu her zaman kendiniz satabilirsiniz .

5. İstenmeyen Eşyalarınızın Geri Kalanı

Artık istemediğiniz eşyalarınızı çeşitli uygulamalarda ve platformlarda “geri dönüştürebilir” ve onlar için biraz geri alabilirsiniz. ThredUp ve Poshmark, çevrimiçi kıyafet satabileceğiniz popüler uygulamalardır .

ThredUp size ücretsiz bir kargo etiketi gönderecek ve kendi hesabınıza satılan her şey için kredi uygulayacaktır, ancak bu genellikle çok fazla para değildir. Poshmark daha büyük potansiyel ödemeler sunar, ancak öğelerinizi hareket ettirmek için daha fazla çalışmanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Youtube videoları ile nasıl para kazanılır? 7 ipucu

OfferUp , artık kullanmadığınız hemen hemen her şeyi satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz ikinci el bir sitedir.

Haber Bültenimize Abone Olun

OnlineYaşam

Yaşamın "online" hali

Bir yanıt yazın