İş FikirleriNasıl Yapılır?Öne ÇıkanlarPara

2021’de Evden Nasıl Para Kazanılır?

Evden para kazanmak istiyorsanız internet erişiminden fazlasına ihtiyacınız yok. Yine de fırsatlara göz atarken dikkatli olun. Etrafta pek çok dolandırıcılık var, ama üzülmeyin:

Hiçbiri sahtecilik veya kredi kartı numaranızı isteyen birini içermez ve gerçekten ödeme alırsınız.

Daha fazla uzatmadan, işte evden para kazanmanın en sevdiğimiz meşru yolları.

1.Eğitmen Olun

Evde ekstra para kazanmak için online ders vermeyi hiç düşündünüz mü? Eğer yapmadıysan, kesinlikle yapmalısın. Öğrencilerin sorularını yanıtlayarak, notlarınızı açıklayarak ve öğreticiler yükleyerek ciddi bir para kazanabilirsiniz.

Bu doğru – bilginizi paylaşarak cömertçe ödüllendirilebilirsiniz.

Hizmetlerinizi Tutor.com gibi bir sitede pazarlamayı deneyin ; burada eğitmenler saat başına 9 ila 13 dolar ve yalnızca oturum açtıklarında öğrencileri beklerken saat başına 5,50 dolar kazanırlar.

2.El Sanatlarınızı, Eski Eserlerinizi ve Hatta Proje Malzemelerinizi Satın

Yaratıcıysanız, çalışmanızı Etsy aracılığıyla satarak iyi para kazanabilirsiniz. %5 işlem ücreti de dahil olmak üzere bazı ücretler olsa da, pazar yeri sizi dünya çapında 33 milyondan fazla alıcıya bağlar.

Bu bir sürü potansiyel müşteri demek.

İpucu

Güçlü bir marka ve arka plan oluşturun. 
Müşterilerle bağlantı kurmak, mağazanızda daha fazla zaman geçirmelerini sağlar.

Başyapıtlar, zarif takılar veya sevimli bebek kıyafetleri yapmıyor olsanız bile, çevrimiçi platform aracılığıyla evden para kazanabilirsiniz. Örneğin, Penny Hoarder’a katkıda bulunan Janet Berry-Johnson, iğne işi kitleri ve desenleri satarak ayda yaklaşık 200 dolar kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Instagram'da hesap onayı nasıl yapılır?

Belki de daha çok vintage bir tipsin? Platform üzerinden tamir edip yeniden satabileceğiniz eski ürünleri bulmak için bit pazarlarında ve hatta eBay’de maceraya atıl.

3.Bir Blog açarak İş Kurun

Bloglar için başlangıç ​​maliyetleri minimumdur: Yalnızca alan adınızı ve barındırma hizmetinizi güvenceye alın – Bluehost’tan ayda yalnızca 2,95 ABD doları .

WordPress’e (veya tercih ettiğiniz blog platformuna) girmek için kaliteli içerik yazmanız ve sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla paylaşmaya başlamanız gerekir. Kendinizi rahat hissettiğinizde, evden güzel bir pasif gelir elde etmek için blogunuzdan Google AdSense ve bağlı kuruluş programları aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Ses çekici mi? Bir blog başlatmak için yedi adımlı kılavuzumuzu izleyin .

4.Seslendirme Yaparak Para Kazanın

Toronto’da evde oturan bir anne olan Janna Polzin kendi kendine konuşarak para kazanıyor. Evde. Dolabında.

Oğlu 2013’te doğduktan sonra, tiyatro oyuncusu çevrimiçi oyunculuk topluluğuna döndü ve bir seslendirme platformu hakkında tekrar tekrar duymaya devam etti: Voices.com .

“Sık sık bilgisayarımdan uzaklaşırım diye düşünürüm, bundan az önce para kazandığıma inanamıyorum!” diyor.

Voices.com, hem profesyonel hem de amatör yetenekli vokalistlerin onlara ihtiyacı olan müşterileri bulmasına yardımcı olan uluslararası bir dış ses oyunculuk pazarıdır.

5.Sanal Asistan Olun

Organizasyon ve iletişim konusunda beceriniz varsa, mükemmel bir sanal asistan olabilirsiniz.

Eski filmlerde veya televizyonda gördüğünüz meşgul şirket asistanı olmanıza gerek yok. Doğrudan evden çalışabilirsiniz.

Sanal asistanlar şunları yapar:

 • Randevuları planlamak.
 • E-postaları ve telefon görüşmelerini yanıtlamak.
 • Web siteleri güncelleniyor.
 • İnternet araştırması.
 • Sosyal medya yönetimi.
 • Seyahat rezervasyonu.

Sanal asistan olarak açık uzak işleri bulmak için, bu evden çalışma iş panolarından bazılarını inceleyin .

6.İnterneti Daha İyi Hale Getirmek İçin Web Sitelerini ve Uygulamaları Test Edin

Temel olarak şirketler, web siteleri ve uygulamalar hakkında geri bildirim sunmak için bizim gibi sıradan insanlara ödeme yapacak. Tasarım nasıl? Yolunuzu bulabilir misiniz? Cevaplanmayan sorularınız mı var?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yavru Kedi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

UserTesting gibi siteler aracılığıyla saatte yaklaşık 30 $ kazanabilirsiniz . En iyi kısım? Herhangi bir kullanıcı testi deneyimine ihtiyacınız yok – sadece sağlam bir internet bağlantısı.

7.Serbest Çalışan (Freelancer) Bir İş Kurun ve Kendi Çalışma Saatlerinizi Belirleyin

Serbest çalışmayı düşündünüz mü? Hemen hemen her sektörde serbest yazar, tasarımcı, muhasebeci, sosyal medya yöneticisi, web sitesi geliştiricisi veya daha fazlası olarak serbest çalışan olarak çalışabilirsiniz.

Bir iş modeli olarak serbest çalışmanın en güzel yanı, giriş engelinin düşük olmasıdır. Tam zamanlı bir iş ararken karşılaşacağınız aynı zorluklar olmadan işe alınabilir ve bir konsere başlayabilirsiniz – özgeçmiş yok, iş görüşmesi yok, işe alım müdürünü etkilemeye çalışmak yok.

Potansiyel bir müşterinin neler yapabileceğinizi bilmesini sağlamak için portföyünüzü veya deneyiminizi paylaşın ve hemen görev almaya başlayabilirsiniz.

Yeni başlıyorsanız, serbest çalışan platformlar veya serbest çalışan Facebook grupları aracılığıyla iş bulmayı düşünün . Bunlar, hizmetlerinizi pazarlamak için çok fazla çalışma yapmanıza gerek kalmadan deneyim kazanmanıza ve müşterilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

8.Fotoğraflarınızı Satın (Telefonunuzla Çekmiş Olsanız Bile)

Kendinizi sağlam bir amatör fotoğrafçı olarak mı hayal ediyorsunuz? Her gün Instagram’da paylaşım yapmak yerine neden işinizi ek gelire çevirmiyorsunuz?

Foap gibi bir stok fotoğraf pazarıyla başlayın .

Foap uygulamasını indirin, ardından telefonunuzla çekmiş olsanız bile fotoğraflarınızı yükleyin. Fotoğrafınız satın alındığında otomatik olarak kazanç elde edersiniz. Foap ayak işinin çoğunu yaptığı için, karı 50-50’ye böleceksiniz.

Daha da büyük olmak ister misin? En popüler stok fotoğraf sitelerinden biri olan Shutterstock’a yüksek kaliteli görseller yükleyin . Fotoğrafınız (veya videonuz) her satıldığında, satış fiyatının %40’ını (telif hakkını saklı tutarken) cebinize koyarsınız.

9.Bir Transkripsiyonist Olarak Çalışın ve Saatte 25 Dolara Kadar Kazanın

İyi bir dinleyici ve iyi bir daktilo musunuz? Şunları yapabilirsiniz Bir transcriptionist olarak 15 $ için 25 $ bir saat yapmak .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  yeni iş projeniz için 9 faydalı ipucu

Bu alanlarda transkripsiyon atamaları almak için tıbbi veya yasal alanlarda deneyime ihtiyacınız olacak, ancak birçok araştırmacı, muhabir ve Ortalama Joe, birisinin kayıtlarını yazması için para ödemeye hazır.

Ses saati başına ödeme alırsınız, bu nedenle bu, harika odaklanmış insanlar için mükemmel bir konser. Bir saatlik kayıt, yazıya dökmek için dört saatinizi alırsa, yine de yalnızca bir saat için ödeme alırsınız. Yakından dinleyin!

10.Çevrimiçi Kurs Sat

Başkalarının sahip olmayı seveceği bir dizi beceri veya bilgi var mı? Bunları çevrimiçi bir kursa dönüştürebilir ve biri kaydolduğunda para kazanabilirsiniz.

Çok fazla zaman veya kaynak gerektirmesi de gerekmez. Daha içerik üretmeye başlamadan önce kursun bir pilot bölümünü veya ön satış noktalarını satabilirsiniz. Bu, kursu oluşturmak için ihtiyacınız olan zamanı ayırmanız için size biraz yedek nakit verir.

En başarılı kurs yaratıcıları, sadık bir kitle geliştirir ve doğrudan kurs satarak para kazanır. Ancak, kursunuzu Udemy ve Skillshare gibi kendi yerleşik hedef kitlesine sahip bir pazaryerinde satarak da iyi para kazanabilirsiniz .

11.Bir YouTube Kanalı Başlatın

YouTube videoları oluşturarak hobilerinizi ve diğer yaratıcı çabalarınızı paraya çevirin.

Bir YouTube kanalından para kazanmak, içerik oluşturucuların, girişimcilerin, serbest çalışanların ve eğitimcilerin bir kitle ve marka oluşturması ve yeni gelir kaynakları oluşturması için bir yoldur.

Sadık bir takipçi kitlesi oluşturduğunuzda veya en azından arama yoluyla olduğu gibi çok sayıda görüntülenen videolar oluşturduğunuzda, YouTube’da aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde para kazanabilirsiniz:

 • Reklam geliri.
 • Üyelikler.
 • Sponsorlu videolar.
 • Mal satmak.
 • Patreon gibi platformlar aracılığıyla hayranlardan fon sağlanması.
Haber Bültenimize Abone Olun

OnlineYaşam

Yaşamın "online" hali

Bir yanıt yazın