Seyahat İpuçları

Antalya’da Fotoğraf Çekilecek Yerler

Ülkemizin en güzel şehirlerinden biri hiç şüphesiz Antalya’dır. Gerek doğası gerekse tarihi yerleriyle her zaman gönüllerde taht kurmuş bir ilimiz. Günümüzde birçok kişi Antalya’yı kusursuz fotoğraf çekmek için ziyaret ediyor. Peki Antalya’da fotoğraf çekilecek yerler dendiği zaman akla nereler geliyor?

Kaleiçi, Yat Limanı, Kaş, Kemer, Olimpos ve daha birçok yer. Her birinde profesyonel bir havada fotoğraflar ortaya çıkarmak mümkün. İşte Antalya’nın fotoğraf çekilmeye son derece uygun yerleri…

1. Kaleiçi

Kaleiçi Antalya’nın en eski tarihe sahip olan yerlerinden biridir. Öyle ki, burada yer alan birçok bina aslına uygun şekilde restore edilmiştir. Bu nedenle tepeden tırnağa nostaljik bir ambiyansı vardır. Kaleiçi’nde bulunan birçok mekan vardır. Kafeler, barlar, kitapçılar, antika dükkanları… Her bir mekan, fotoğraf çekmeniz için tasarlanmış gibi ilgi çekici görünüyor. Kaleiçi’nin sokaklarını gezerken kendinizi bir anda eski zamanların havasını soluyor gibi hissedebilirsiniz.

2. Side Antik Kenti

Antalya’da fotoğraf çekilecek yerler arasında tarihi dokulara sahip olan en önemli yerlerin başında Side Antik Kenti gelir. Manavgat’ta bulunan bu antik kent, Athena ve Apollon tapınaklarını içinde barındırır. Mümkünse gün batımını buradan izleyebilir, Akdeniz Bölgesi’nin en şairane manzarasına bakarak fotoğraflar çekilebilirsiniz. Tabii Medusa kabartmalarını incelemeyi de unutmayın!

3. Kekova

Kekova, Antalya’da fotoğraf çekilecek yerler konumuzun az bilinen ama popülerliği her geçen gün artan duraklarından biri. Burası, Antalya’nın batı taraflarında Demre ve Kaş arasında bulunan bir adadır. Kendinizi doğanın güvenli kollarına bırakabileceğiniz nadide yerlerdendir. Burayı ziyaret ettiğinizde Kekova Mavisi diye bir tanım duyabilirsiniz. Kekova’da çekileceğiniz fotoğrafların renk tonlarına bayılacaksınız! Maviden yeşile geçen tonlar sizi büyüleyecek. Bilinirliği artıp daha fazla kalabalıklaşmadan gezi planınıza ekleyin, pişman olmayacaksınız..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul'a yakın bir sahil kasabası; Kıyıköy rehberi

4. Termessos Antik Kenti

Gül Dağı adıyla da bilinen Termessos Antik Kenti, eşsiz kareler yakalayabileceğiniz bir ambiyans sunuyor. Denizden 1050 metre kadar yükseklikte bulunan bu antik kentte Kral Yolu, şehir surları, kuleler, Hadrian Kapısı, Agora, tiyatro, mezarlar, Odeon, Gymnasium, drenaj sistemi ve kemerler bulunmaktadır. Şehrin güneybatı taraflarında Kurucunun Evi adıyla bilinen Roma mimarisi tarzında bir villanın arta kalan kalıntılarını inceleyebilirsiniz.

Antalya, tarihi ile sizi büyüleyen, mavi bayraklı plajlarının ve koylarının tadını çıkarabileceğiniz, doğal güzellikleriyle size sayısız gezilecek yer sunan bir şehir. Yazımızda bunlarda öne çıkan birkaçından bahsettik. Şayet pandemi ve ekonomik koşullar izin verirse bu yaz için bir Antalya gezisi planlayabilir ve tadını çıkarabilirsiniz.

Haber Bültenimize Abone Olun