Evcil DostlarNasıl Yapılır?

Yavru Kedi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yavru kediler, minicik görünümleri ve kendilerine özgü sempatik tavırlarıyla herkesin gönlünde taht kuran sevimli dostlarımızdır. Yavru bir kedi sahiplenmeye karar verdiyseniz muhtemelen bakımının nasıl yapılacağını merak ediyor ve sık sık araştırıyorsunuzdur. Birkaç püf noktayı uygulayarak evinizin yeni misafirine kusursuz bir yaşam sunabilirsiniz!

Yavru kedi bakımı bazı zamanlar gözünüze zor gelebilir. Oysa ki tam aksine son derece keyifli bir süreçtir. Haydi gelin bu konuya dair detaylara beraber bakalım!

1. Yavru Kediniz İçin Evde Alan Oluşturun

Yavru kedi bakımı konusunda atacağınız ilk adım kediniz için bir alan yaratmaktır. Her kedi kendine ait bir yaşam alanı olsun ister. Ancak bu şekilde kendilerini o evin bir üyesi olarak görebilirler. Oyun alanı, beslenme ve tuvalet alanı şeklinde 3 farklı alan oluşturmanız önemlidir. Böylece kedinizin belli bir düzeni olur ve size daha kısa sürede alışır.

2. Uygun zamanda Tuvalet Eğitimini Tamamlayın

Minik dostlarınızın temel gereksinimlerinden biri de tuvalet eğitimidir. Endişelenmeyin, kediler bu eğitimi çabuk öğrenirler. Öncelikle kedinize ait olan bir tuvalet alanı belirleyin. Kedinizin tuvaletinin geldiğini anladığınız an onu belirlediğiniz noktaya götürün. Böylece ihtiyacını giderecek, zamanla tuvaletinin yerine de alışacaktır. Kedinizin sağlığı ve psikolojisi için tuvaletini belli zamanlarda temizleyerek kumunu değiştirmeniz de önemlidir.

3. Yavru Kedilerin Beslenme Gereksinimleri Farklıdır

Yavru kedi bakımı denildiği an akla beslenme rutini geliyor. Minik dostlarımızın beslenmesine dikkat etmek en büyük görevimiz olmalıdır. Yavru kedinizi her daim bebek kedi mamalarıyla beslemelisiniz. Bunun yanı sıra yavru kedinize süt vermemeniz gerekiyor, bu herkesçe doğru bilinen yanlışlardan bir tanesidir. Ona her zaman veterinerin önerdiği yiyecekleri ve içecekleri vermelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2021'de Evden Nasıl Para Kazanılır?

4. Yavru Kedinize Sevginizi Hissettirin

Çiçekler, böcekler, kuşlar, köpekler ve tabii ki yavru kediler! Her biri sevgiyle büyür ve güzelleşir. Sevginizi ondan hiçbir zaman esirgememelisiniz. Çünkü yavru kediler sevgisiz bir ortamda büyüdüklerinde agresif, hırçın ve oldukça rahatsız edici hareketler sergileyebilirler. Oysa ki ona ilgiyle bakarsanız hayat dolu bir kedi olarak büyür. Yavru kedinize bakım yaparken en çok dikkat etmeniz gereken detay budur.

Şimdi ailenizin üyesiyle keyifli oyunlar oynayarak güzel zamanlar geçirme zamanı.

Haber Bültenimize Abone Olun