Giyilebilir TeknolojiSanal Gerçeklik

Oppo’dan Görüntüleme Teknolojilerinde Büyük Adım

Oppo’dan görüntüleme teknolojisindeki büyük gelişmeler ve teknolojik adımlar devam ediyor. Popüler hale gelmiş olan metaverse kavramı ile birlikte şirketler farklı arayışlar içerisine giriyor. Bu sayede ise şirketler önemli ürünler ile birlikte geliyor. Artırılmış gerçeklik alanında cihazlar açısından önemli adımlar gerçekleşiyor. Kendilerinin geliştirmiş olduğu Spark mikro projektörlerle Oppo Air Glass’ı tanıtıma çıkardı. Yeni tanıtılmış olan bu ürünler yılbaşı ile birlikte satışlara başlayacak. Oppo’nun üretmekte olduğu ve oldukça iyi olan bu ürün ile ilgili kısaca şöyle bahsedebiliriz. 

Oppo Air Glass, Tek Camlı Bir Dalga Kılavuzu Tasarımına Sahip

Özellikle metaverse kavramı ile birlikte birçok firma günde önemli bir hal almış durumda. Artırılmış Gerçeklik ile birlikte Oppo büyük bir adım attı. Oppo gelecek olan yılbaşı ile birlikte satışına başlayacağı AR cihazı olan Air Glass’ı tanıttı. Fakat Oppo AR kavramını kullanmak yerine Yardımcı gerçeklik olarak ürünün tanıtımını yaptı. Öyle ki Oppo görüntüleme teknolojisi ile gözlük 3D şeklinde değil de 2 D şeklinde bilgi akışı sağladı. Bu yönü ile birlikte Google Glass ile benzerlikler gösteriyor.

Oppo uzun zamandır genişletilmiş gerçeklik ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Bu araştırmalar sonrasında Air Glass sayesinde kullanıcıların erişim sağlayabileceği bir gözlük tasarladı. Tasarımından da anlaşılacağı üzere Oppo Air Glass kullanma biçiminde ve bilgileri görüntülem işlemlerinde bir devrim yaratacağına inanıyor. Kolay kullanım ekranı görmek istediğimiz önemli mesajları gözümüzün önüne getirmektedir. Oppo Air Glass sayesinde görmüş olduğumuz bu dünyayı bir daha aynı görmeyeceğimizi söylüyor.

Oppo Air Glass Özellikleri

Oppo Air Glass, çerçevelerinin sağ kısmında manyetik olarak oturmuş olan bir cam çerçeve biçiminde dizayn etmiş. Gözlükleri üretirken minimalist ve hafif bir görünüm amaçlayan Oppo gözlüklerini 30 gram olacak şekilde tasarlamış. Gümüş yarım çerçevesinin yanı sıra siyah tam çerçeve tasarlanmıştır. Yani ürün düşünülmüş ve iki farklı çerçeve şeklinde üretilmiştir. Bunun yanı sıra bildiğimiz standart gözlüklere bile monte edilebilmektedir. Bunun için bir manyetik bağlantı noktası oluşturmak ihmal edilmemiştir. Herşeyi ile birlikte ince ayrıntıları düşünülmeden edilmemiş olan Oppo Air Glass ürünün özellikleri şunlardır;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akıllı Gözlükler ve Açtığı Kapılar

Oppo Glass’ı 40 saat duran beklemede kalabileceği gibi 3 saat aktif biçimde kullanma olasılığıda sağlıyor. Air Glass işlemcisi ise Qualcomm Snapdragon işlemcisi bulunuyor. Cihaz Oppo’nun ColorOS 11 yada bunun üzerindeki bir sürümü çalıştıracak olan bir akıllı telefon gerekiyor. Ses, dokunma, el ve kafa hareketleri olacak biçimde dört tane sezgisel  yöntemi destekliyor. Çözünürlük oranı ise 640×480 piksel biçiminde bir Oppo Air Glass tasarlanmıştır. 1.400 zirve olan bir parlaklık imkanını sizlere sunuyor. Oppo Air Glass’ın özellikleri kısaca böyledir. Tüm kullanıcıların merakla beklemekte olmuş olduğu ürün yılbaşı ile birlikte satışa sunulmaya başlayacaktır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Arabanızda VR için Hazır Olun

Haber Bültenimize Abone Olun

OnlineYaşam

Yaşamın "online" hali