OtomobilSanal Gerçeklik

Arabanızda VR için Hazır Olun

Sanal gerçeklik (VR), uzun araba yolculuklarında yakında sizi eğlendirebilir. Ama siz şimdilik VR ile araba kullanmayın.

Holoride, işe gidiş gelişleri VR deneyimlerine dönüştürmeyi vaat eden yeni bir platformdur . Geliştirici, kullanıcıların çevrelerini yansıtan bir VR ortamına yönlendirileceğini iddia ediyor. 

Sanal gerçeklik şirketi Oculus’un eski kurucu ortağı Jack McCauley “arabalarda AR’deki gelecekteki gelişmeleri görmek heyecan verici olacak” dedi. “Örneğin, yabancı bir ülkede araba kullanıyorsanız ve ön camınızda İngilizce yol işaretleri görünüyorsa, bu çok yardımcı olabilir.”

Holoride CEO’su Nils Wollny birçok şirket VR ve oyun alanlarında ilerleme kaydederken, holoride şu anda hareketli arabalarda VR deneyimlerini mümkün kılan tek çözüm . Holoride, verileri bir VR kulaklığına bağlamak için gerçek zamanlı araç ve harita verilerini ve aracın Wi-Fi veya Bluetooth’unu kullanır.

Örneğin, bir Avrupa başkentine seyahat ederken, bisikletçiler bir şehir turunda çevreyi ve tarihi deneyimleyebilirler.

Wollny, “Holoriders yolculukları sırasında sadece eğlenmekle kalmaz, aynı zamanda öğrenebilirler.” Dedi. “Araç içi VR, yolculara transit sürelerinin A noktasından B noktasına gitmekten çok daha fazlasını sağlamak için mümkün olan en iyi çıkışı sunacak.”

Wollny, “Dünyanın dört bir yanındaki insanlar her gün transit olarak milyarlarca saat harcıyor” dedi. “Ancak, yolcu deneyimi tarihsel olarak oldukça sıradan olarak görülüyordu ve hala da öyle. Mobil cihazlarda film izlemek veya oyun oynamak gibi mevcut eğlence seçenekleri genellikle evde daha eğlencelidir ve araçta kullanıldığında düzenli olarak taşıt tutmasına neden olur.”

Araba sürmek için VR oyunları, holorid teknolojisi kullanılarak geliştirilmektedir. Schell Oyunları Cloudbreaker , bir arabanın içinde oynanacak üzere tasarlanmıştır. Schell Games CEO’su Jesse Schell haber bülteninde, ” Cloudbreaker , Holoride Elastic SDK’yı kullanarak yarattığımız ilk deneyim ve bundan heyecan duyuyoruz.” dedi. “Araç içi eğlence, metaverse hakkında heyecan verici olan şeyin önemli bir parçası olacak ve Cloudbreaker oynamak geleceğe bir bakış gibi geliyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oppo’dan Görüntüleme Teknolojilerinde Büyük Adım

Sürüşünüzü Artırma

Schell gibi VR oyun yapımcılarının iddialarına rağmen McCauley, kullanıcıların araba sürerken VR istediğinden şüphe ettiğini söyledi.

“VR kendi başına çok izole edici olabilir ve insanlar sıkılabilir” diye ekledi. “İnsanlar, insanların video oyunları oynamasını ve birbirleriyle etkileşim kurmasını izlemeyi sever.”

Ancak McCauley, gerçek ve sanal dünyaları karıştıran artırılmış gerçekliğin navigasyon ve güvenlik konusunda yardımcı olabileceğini söyledi. Örneğin, arabanıza pizza istediğinizi söylüyorsunuz, ardından ön camınızda yön işaretleri beliriyor ve nereye gideceğinizi ve ne kadar uzakta olduğunu gösteriyor. 

McCauley, ön camınızdaki sanal tabelaların dünyadaki bazı fiziksel tabelaların yerini alabileceğini ve bunun çevreye de fayda sağlayacağını söyledi. 

“Arabalarda AR’de gelecekteki gelişmeleri görmek heyecan verici olurdu.”

Wollny, kullanıcıların günlük araba yolculukları sırasında metaverse’de seyahat edecekleri bir gelecek tasavvur ettiğini söyledi. Örneğin, sürükleyici eğitim içeriği, sizi tarihi bir olayın gerçekleştiği zamana geri götüren sanal bir saha gezisi sağlayabilir.

“Araç içi VR, insanların bilgilendirmek, eğitmek, üretkenliği sağlamak veya sadece daha mutlu olmak için seyahat zamanlarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olacak.”

Wollny
Haber Bültenimize Abone Olun

Erdinç

Teknolojiden ve dijital dünyadan uzak kalamayan, sokak fotoğrafçılığına meraklı gezgin bir doktor kişi

Bir yanıt yazın