Giyilebilir Teknoloji

Apple Watch’un sağlıklı yaşam özelliklerine dair yararlı ipuçları

Apple Watch yeni yılın yaklaşması ile birlikte kullanıcıların kendi hayatlarında hedefler belirlemesi için sağlık rutinleri için uygulamalar getirmeye karar veriyor. Apple Watch farkındalık yaratarak uyku ve aktivite alışkanlıklarımızı düzene sokmak için yenilikleriyle destek getirmek için çalışıyor. Buna destek olacak olan 4 yararlı olacak ipucu paylaşıyor.

Kullanıcılarının gün içerisinde kendilerine zaman ayırması için küçük anlar bulmasını herşeyden daha çok önemsiyor. Apple Watch’ın bu farkındalık uygulaması sayesinde gün içerisinde düşünme ve nefes olacak şekilde iki farklı biçimde deneyimler hazırlıyor. Düşünme farkındalığı ile birlikte istediğimiz anda istediğimiz yerde kısacık zaman diliminde odaklanmamız için deneyimler yaşatıyor. Kullanıcıları ise her seansında olumlu zihniyet biçiminde davet etmiş olan incelikle benzersiz düşünülmüş olan kavramlara yönlendiriyor.

Düşünme ve nefes deneyimlerinin ikisi için de kullanıcılarına her zaman daha fazla yarar sağlaması için etkileyici animasyonları ile birlikte ipuçları veriyor. Apple Watch, Calm, Meditopia, Endel, Headspace ve Ten Percent Happier vb uygulamalar ile birlikte rahatlama ve farkındalık deneyimleri sunmaya devam ediyor.

Yazı Konuları

Odak

Apple Watch kullanıcılarının dikkatlerini dağıtmakta olan unsurların her birini azaltarak yapmakta oldukları işlere odaklanmaları için güçlü araç seti şeklinde tanımlıyor. Bildirimlerini ise kullanıcılarının o anda yapmakta oldukları işlere göre filtreleyebilme özelliğine sahip. Buna örnek verecek olursak şöyle ki; Sadece iş arkadaşlarından veya işle ilgili olan konular hakkında bildirimler gelmesi için İş odağı saatine ayarlayabiliyorlar. Aile bireyleri veya arkadaşlar ile birlikte geçirilmekte olan zamanlar için ise Kişisel zaman odağına, antrenman yapmakta olduğu sürelerde Fitness Odağı şeklinde ayarlayabilme imkanı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Oppo’dan Görüntüleme Teknolojilerinde Büyük Adım

Odak programı kullanılırken mesajlar uygulaması kullanılarak o anda rahatsız edilmek istemediğinizi de belirtme özelliğine sahip. Apple Watch kullanırken odak noktasını ayarlamak için şu adımları izlemelisiniz. Ekranı yukarı kaydırarak denetim merkezi açılmalı. Ay simgesi ile gösterilmiş odak noktasına tıkladığınızda hangi odak noktasını seçmek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Kendinize ait bir biçimde odak noktası oluşturmak isterseniz de ayarlara girerek özelleştirmek istediğiniz odağa tıklayarak yeni odak noktası belirleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oppo’dan Görüntüleme Teknolojilerinde Büyük Adım

Aktivite

Apple Watch’ın diğer sunduğu avantaj ise aktivite. Gerçek bir fitness yardımcı olan Apple Watch fitness içinde önemli uygulamalar sağlıyor. Aktivite uygulamaları kullanılırken Aktivite halkaları olan duruş,hareket ve egzersiz aktivitelerinizi kapsıyor. Kullanıcılar için özel programları ile birlikte motivasyonunuza motivasyon katmak için çalışıyor. Duruş, egzersiz, hareket halkaları için aktivitelerinizi özelleştirme imkanı da sunuyor. Fitness hareketlerinizde ulaşmış olduğunuz dönüm noktaları, seriler, kişisel rekorlarınızı da hesaplayarak ödüller kazanma şansı veriyor.

Mesela egzersiz hareketleri için müthiş Mükemmel Bir Hafta ödülleri ile hedefler belirlenebilir. Yeni olacak egzersiz rekorları kırabilirsiniz. Hatta bunun yanı sıra aylık egzersiz yarışmalarına katılabilirsiniz. Apple Watch yine bütün uğraşlarını kullanıcıları için kullanarak sizler için çok güzel bir ürün çıkartmayı hedefliyor.

Haber Bültenimize Abone Olun

OnlineYaşam

Yaşamın "online" hali