Akıllı Yaşam

İlk önce hangi akıllı ev aletini satın almalısınız?

Bu sorunun cevabı ilgi alanlarınıza ve önceliklerinize göre değişir, ancak çok sayıda önerimiz var ve bunları daraltmanıza yardımcı olacak her şey.

Akıllı ev teknolojisi yeni bir şey değil – onlarca yıldır ev otomasyonu üzerine kafa yoruyorlar – ancak son yıllarda ana akıma hiç olmadığı kadar yaklaştı. Son yıllarda, Amazon Echo , Nest Learning Thermostat ve Ring Video Doorbell gibi yüksek profilli bağlantılı ev cihazları , birçoğu makul olmayan fiyatlarla çekici tasarımlar ve somut avantajlar sunarak çığır açan hitler haline geldi.

Tabii ki bu, yarım kalan bir kısmımızı hala satın almamış durumda bırakıyor. Birçoğu, her şeyi kendi çatıları altında birbirine bağlama ve sensörler, güvenlik kameraları ve mikrofonlar tarafından toplanan verileri Silikon Vadisi ile paylaşma düşüncesine erteleyebilir. yerel donanım mağazanızda çok çeşitli akıllı cihazlar bulunur, diğerleri nereden başlayacağını bilemeyebilir. Bu amaçla, çok basit olmayan bir soruyu nasıl yanıtlayacağınıza bir göz atın: İlk önce hangi akıllı ev ürününü satın almalısınız?

Amaca yönelik bir akıllı ev için plan yapın

Kendinize sorun: Akıllı evinizden ne istiyorsunuz? Her gün en son akıllı ev teknolojisi konuşmalarını dinleyen biri olarak, sizi temin ederim ki birçok seçeneğiniz var. Kendin yap güvenlik sistemi ve telefonunuzdan kontrol edebileceğiniz kamera beslemeleri ile her şeye göz kulak olmak ister misiniz ? Işıklarınız ve termostatlarınız için ses kontrolü gibi basit kolaylıklar mı istiyorsunuz ? Mutfaktaki eşyaları tazelemeye yardımcı olacak yapay zeka ve bulut bağlantılı cihazlar ister misiniz?

Ne istediğinizi anlamak için evde her gün yaptığınız şeyleri düşünün ve anlamlı bulacağınız iyileştirmeler arayın. Çocukların açık bıraktığı ışıkları kapatmadan önce odadan odaya dolaşma eğiliminde misiniz? Tek bir sesli komutla veya telefonunuza dokunarak kapatabileceğiniz akıllı ampuller mantıklı gelebilir. İnternette çok alışveriş yapıyor ve işteyken hırsızların verandanızdan paketleri çalmasından endişe ediyor musunuz? Bir uzaktan görebileceğiniz bir yem video kapı zili iyi seçim olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akıllı Ev Protokolü Nedir?

Param için, akıllı aydınlatmanın neredeyse herkes için mantıklı bir başlangıç ​​noktası olduğunu düşünüyorum. Sonuçta, evimizin ışıklarını her şeyden çok kullanıyoruz — evinizin dışı için harekete geçen ışıklar veya sabah alarmlarınızla senkronize olan otomatik uyandırma yavaşlamaları gibi şeyleri ekleyerek çok mantıklı, çünkü her gün onlardan zevk alacaksınız.

Philips Hue, Lifx, GE, Ring ve daha fazlası: 2022’de birçok yeni akıllı ışık geliyor

Değer çok yönlülüğü

Size özel bir şey gelmiyorsa ve akıllı evin neler sunabileceği konusunda genel bir merakınız varsa, birçok farklı şekilde kullanabileceğiniz esnek, çok işlevli cihazlar arayın. Amazon Echo Dot veya Google Home Mini gibi küçük bir akıllı hoparlör, Alexa ve Google Asistan gibi yapay olarak akıllı ev içi yardımcıların neler yapabileceğini görmenin harika bir yoludur ve hiçbiri size 50 dolardan fazlaya mal olmaz. WeMo Mini akıllı anahtar Belkin bile daha ucuz, ve bunu ona takın şey otomatikleştirmek izin vereceğim – bunun adı, lambalar, masa fanlar, güveç tencere, uzay ısıtıcılar.

Her zaman olduğu gibi, şüpheye düştüğünüzde, küçük başlayın. Beğendiğiniz bir ürün bulduğunuzda, onu daha da akıllı hale getirebilecek ve kendilerine özgü bazı çekiciliklere katkıda bulunabilecek diğer uyumlu gadget’ları ekleyerek onun etrafında oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bizim akıllı ev uyumluluk izci bu amaçla bir gerçekten yararlı bir araç olabilir.

Platform seçeneklerinizi düşünün

Yeni bir bilgisayar satın alıyorsanız, hangi işletim sistemini kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir — Mac, Windows, Chromebook, vb. Akıllı ev teknolojisi, en popüler aygıtların çoğunun tasarlanmış olması bakımından benzerdir. daha geniş bir cihaz ekosisteminde çalışmak için – en yaygın olanı Amazon Alexa, Google Asistan ve Apple HomeKit ile birlikte gelen Siri kontrolleri gibi sesli kontrol platformlarıdır . Wink ve Samsung SmartThings gibi isimlere ait kontrol merkezleri, farklı cihazların da birlikte çalışmasına yardımcı olabilecek özel platformlar sunar. Ayrıca ücretsiz, çevrimiçi bir otomasyon platformu olan IFTTT ile çalışan gadget’lara bağlı kalarak işlerin birlikte çalışmasını sağlayabilirsiniz .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Samsung TV Uzaktan Kumandası ile artık Pillere İhtiyacınız Olmayacak

Bu seçeneklerin her birinin güçlü ve zayıf yanlarını anlamak , özellikle birden fazla türde gadget kullanmayı planlıyorsanız, sizin için anlamlı olan akıllı bir ev kurulumu oluşturmanıza yardımcı olacak uzun bir yol kat edebilir. Akıllı ev, işler birlikte çalıştığında daha iyidir..

Alexa mı? Apple Home Kit? Google Home? 

Bununla birlikte, çoğu cihaz kendi özel uygulamalarını ve kontrollerini sunar ve kutudan çıkar çıkmaz daha geniş platformlardan bağımsız olarak kullanılabilir. Bu, hemen herhangi bir taahhütte bulunmanız gerekmediği anlamına gelir. Bunun da ötesinde, artan sayıda ürün birden fazla platformu desteklemektedir. Şu anda kararsızsanız, bunun gibi akıllı cihazlarla başlamak seçeneklerinizi açık tutmanıza yardımcı olabilir.

Her platformun, güvensiz, savunmasız donanımı karışımdan uzak tutmak için tasarlanmış kendi güvenlik sertifikasyon sürecine sahip olduğunu ekleyeceğim – bu, birden fazla platformla çalışan bir ürünün esasen Apple, Amazon, Google gibi isimlerden birden çok geçme notu aldığı anlamına gelir. ve Samsung, ilgili platformlarını güvende tutmak söz konusu olduğunda, hepsi tehlikede olan çok şey var. 

Tasarıya uyan birkaç hızlı öneri:

Akıllı ışıklar

 • Philips Hue Beyaz Başlangıç ​​Seti
 • Lifx Mini Wi-Fi Akıllı Ampul 
 • Lutron Caseta Akıllı Anahtar Başlangıç ​​Seti 
 • Nanoleaf Kanvas Işık Panelleri

Akıllı fişler

 • WeMo Mini Akıllı Anahtar
 • iDevices Anahtarı
 • iHome iSP8 Akıllı Fiş
 • Eufy Mini Akıllı Anahtar

Akıllı termostatlar

 • ekobee4
 • Nest Termostat E
 • Honeywell Lyric T5
 • Emerson Sensi

Akıllı kilitler

 • AugustAkıllı Kilit
 • Yale’s Assure SL Anahtarsız kilit
 • Kwikset Obsidyen Anahtarsız kilit
 • Schlage Sense Bluetooth kilit

Ayrıca, ses kontrolleriyle ilgileniyorsanız, bir Amazon Echo Dot veya bir Google Home Mini ile başlamak akıllı evin en büyük beyinlerinden biridir. Alexa’nın veya Google Asistan’ın ışıklar ve termostatlar gibi şeyleri kontrol etmesine izin veren akıllı ev entegrasyonlarını görmezden gelseniz bile, her bir cihaz, sesle etkinleştirilen müzik, podcast’ler, haber başlıkları ve tek başına pişirme zamanlayıcıları için tartışmalı olarak 50 dolarlık fiyat istemeye değer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Samsung TV Uzaktan Kumandası ile artık Pillere İhtiyacınız Olmayacak

Haber Bültenimize Abone Olun

Erdinç

Teknolojiden ve dijital dünyadan uzak kalamayan, sokak fotoğrafçılığına meraklı gezgin bir doktor kişi

Bir yanıt yazın