Moda & Stil

2022 Yılının Trend Renkleri ve Moda

Cesur renklerin öne çıkacağı, bilindik renklerin bu cesur renklerle harmanlanacağı 2022 sezonu, tüm şıklığı ve asaleti ile ön planda olacak gibi duruyor. Farklı renk tonlarının gündemde olacağı 2022 sezonunda her giyim ürününde ve makyaj trendinde görmeye alışkın olunmayan tonların görüleceği aşikar. Peki, bu renkler neler?

İşte, 2022 moda renkleri!

Zeytinyağı Yeşili – Detaycı ve Asil

Ayakkabı, iç çamaşırı ve çanta gibi aksesuarlarda oldukça moda haline gelmesi beklenen zeytinyağı yeşili, zengin ve aynı zamanda kendine has tonu ile giyim ürünlerinde kış aylarında da etkili görülen renklerden biri haline gelmiş durumda. Kış aylarında kazak ve benzeri ürünlerden sıklıkla görülen zeytinyağı yeşili, yaz aylarında da popüler renklerden biri olma yolunda ilerliyor.

Atlantik Mavisi – Özgür ve Dinamik

2022 moda renkleri arasında Atlantik mavisi de var. Özellikle de spor ürünlerinde, ayakkabı ve çantalarda sıklıkla kullanılması beklenen Atlantik mavisinin asil zirveye yaz aylarında ulaşması bekleniyor. Kış aylarında da pek çok parçada yer alan Atlantik mavisi, yaz aylarında spor giyim ürünlerinde öne çıkarak sezonun trendi olan mayo ve bikinilerde de sık şekilde görülebilecek.

Tereyağı Sarısı – Vintage ve Umutlu

Sarımtırak bir krem rengi olan tereyağı sarısı, iç giyim ürünlerinde sıklıkla kullanılmaya başlanacak olan renk tonlarından biri. Son dönemlerde ünlü iç giyim markalarının da sıklıkla tercih ettiği renklerden biri olan tereyağı sarısı, giyim ürünlerinde de dikkat çekici bir renk olarak öne çıkacağa benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Daha Güçlü Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Orkide Pembesi – Pozitif ve Neşeli

2022 moda renkleri orkide pembesi ile devam ediyor. Özellikle de gece kıyafetlerinde son derece moda olacak olan orkide pembesi, cesur ve aynı zamanda göz alıcı tonu ile mayo ve bikinilerde de yaz aylarında sıklıkla tercih edilmesi beklenen renklerden biri. Kış aylarının soluk renklerine hareket katan orkide pembesi, şimdiden pek çok giyim ürününde kullanılmaya başlandı.

Mango Sorbe – Enerjik ve Sportif

Sarı ve parlak turuncu tonlarından meydana gelen mango sorbesi, yaz aylarında giyim ürünlerinde etkili olacak renklerden biri. Bu rengin yaz aylarında en sık şekilde deniz giyim ürünleri olan bikini ve mayolarda görülmesi bekleniyor. Ayrıca spor giyim ürünlerinde ve dış giyim ürünlerinde de sıklıkla mango sorbesi renginin gözlemlenmesi söz konusu. Bu cesur ve akılda kalıcı renk, dikkat çekici ve aynı zamanda dinamik bir enerjiye sahip.

2022 yılının Pantone Rengi; Very Peri

Bu arada küresel renk otoritesi Pantone firması da, 2022’nin rengini duyurdu. Pantone, bu yıl mevcut renkler arasından bir renk seçmek yerine ilk kez sıfırdan bir renk tonu üretmeyi tercih ederek Very Peri rengini yılın rengi ilan etti.

Very Peri’nin ‘en mutlu ve en sıcak’ mavi tonlarından biri olduğunu belirten Pantone yöneticisi Eiseman, kırmızı alt tonları sayesinde rengin ‘bir yenilik hissini güçlendirdiğine’ özellikle vurgu yapıyor.

Öyle görünüyor ki bu yıl kıyafet ve aksesuarlarda Very Per’yi sık sık göreceğiz.

İlgi Çekici: 2022 yılında hayatımızı kolaylaştıracak teknoloji trendleri

Haber Bültenimize Abone Olun

Bir yanıt yazın