OyunSinema & DiziTeknoloji ve Bilim

Samsung Oyun ve NFT Destekli Yeni TV’lerini Tanıttı

Elektronik devi Samsung, 2022 yılı için oyun merkezinden bir NFT platformuna kadar birçok yeni teknolojiye destek sunan TV serisini resmen açıkladı.

Mikro LED’e Merhaba Deyin

Samsung, 1 milyondan fazla parlaklık ve renk seviyesi gösterebilen MICRO LED serisini 110 inç, 101 inç ve 89 inç olmak üzere üç farklı boyutta sunmaya başladı. 

HDMI bağlantı noktalarının herhangi birinden veya aynı anda dört farklı kaynaktan gelen içeriği görmek için çoklu görüntüleme seçeneği mevcut olan televizyonlar üst, yan ve alt kanal hoparlorleriyle yerleşik ses sistemi sunuyor.

Neo QLED Setler Gelişmiş Görüntü ve Ses Özelliğine Sahip

2022 Neo QLED setleri de ileriye doğru büyük bir adım atıyor. Işık kaynağının daha iyi kontrolü için parlaklık seviyesi 12’den 14 bit’e yükseltiliyor.

EyeComfort moduyla, TV’ler ekran parlaklığını yerleşik bir ışık sensörüne ve konumunuz için gün batımı ve gün doğumu bilgilerine göre ayarlar. Ortam ışığı değiştiğinde, ekran yavaş yavaş ışığı azaltacak ve mavi ışık seviyelerini ayarlarken daha sıcak tonlar sunacaktır.

Aralarından Seçim Yapabileceğiniz Üç Yaşam Tarzı TV Modeli

Samsung’un Lifestyle setlerinin üçü de: The Frame, The Sero ve The Serif, parlama önleyici, yansıma önleyici ve parmak izi önleyici özelliklere sahip yeni bir mat ekrana sahiptir.

İsterseniz TV izlemediğiniz zamanlarda duvarınızda sanat eserlerini sergileyen bir tablo gibi kullanabilirsiniz.

Oyun ve NFT’lerle Yeni Bir Smart Hub Deneyimi

Tüm yeni 2022 TV’lere güç sağlayan Smart Hub, yeni özelliklerle sunacak. Oyun merkezi, Samsung’un NVIDIA GeForce Now, Stadia ve Utomik ile olan ortaklığı sayesinde kullanıcıların oyun oynamasına izin verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Haftanızı Güzelleştirecek 10 Film Önerisi

İlginç bir şekilde, merkez ayrıca dijital sanat eserlerini keşfetmek, satın almak ve takas etmek için bir NFT platformu da sunacak. MICRO LED, Neo QLED ve The Frame modellerinde mevcut olacak.

İlgili: NFT almadan önce işinize yarayacak ipuçları

Birlikte İzle özelliği sayesinde TV şovları ve filmleri izlerken arkadaşlarınız ve ailenizle görüntülü sohbet edebilirsiniz.

Yeni Samsung TV’lerle 2022’ye Geçiş

Samsung her zaman kaliteli televizyonları ile tanındı ve yeni ürün serisinde bu geleneği devam ettiriyor gibi görünüyor.

Kullanıcıların gerçekten bir NFT platformu kullanmayı isteyip istemeyecekleri henüz belli olmasa da Samsung’un yeniliklere açık özellikler eklediğini görmek harika.

Haber Bültenimize Abone Olun

Erdinç

Teknolojiden ve dijital dünyadan uzak kalamayan, sokak fotoğrafçılığına meraklı gezgin bir doktor kişi